همه چیز درباره آیفون 13
سازمان فناوری اطلاعات از صدور هزار گواهی امنیت فضای تبادل اطلاعات خبر داد

سازمان فناوری اطلاعات از صدور هزار گواهی امنیت فضای تبادل اطلاعات خبر داد

معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران از صدور نزدیک به یک هزار گواهی و تاییدیه در حوزه امنیت اطلاعات خبر داد.

بر اساس آخرین آماری که سازمان فناوری اطلاعات ایران ارائه داده، در حال حاضر ۹۵۶ گواهی و تائیدیه تاکنون توسط معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات صادر شده است.

این گواهی‌ها به تفکیک نوع فعالیت عبارتند از ۴۶۶ پروانه فعالیت خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات که توسط اداره کل نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات (نما) صادر شده است.

همچنین از میان مجموع گواهی‌های صادر شده، تعداد ۸۴ گواهی معتبر متعلق به ارزیابی امنیتی محصول فاوا، ۱۳ گواهی در حال تمدید، ۲۱ گواهی منقضی شده، ۹۸ تاییدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۸، ۲۹۷ تائیدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۹ و نیز ۷ گواهی به ارزیابی امنیتی آزمایشگاه‌ها تعلق دارد که وظیفه بررسی و صدور آن را اداره کل ارزیابی امنیتی محصولات (ارم) به عهده دارد.

تلاش برای ارتقای امنیت شبکه ملی اطلاعات

بر اساس گزارش ارائه شده معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، ارتقای امنیت شبکه ملی اطلاعات و پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از به کارگیری محصولات ناامن، از جمله اهداف به کارگیری محصولات، خدمات و آزمایشگاه‌های دارای صلاحیت خدمات امنیتی است.

از همین‌رو این آزمایشگاه‌ها طی فعالیت مشترک مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران وظیفه ارائه این خدمات را برعهده دارند.

بر این اساس، تمامی متقاضیان دریافت گواهی ارزیابی امنیتی محصولات (گواهی افتا) می‌توانند به منظور شروع و تمدید فرآیند ارزیابی امنیتی محصولات و دریافت گواهی امنیتی محصول، به سامانه جامع خدمات و محصولات افتا به نشانی https://arzyabi.ito.gov.ir مراجعه کنند.

طبق اعلام معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران به دلیل شرایط کرونایی و تسهیل مراجعین به منظور تمدید اعتبار گواهی‌نامه‌های منقضی شده یا در حال انقضای محصولات، از تاریخ ۰۱/‏۰۲/‏۱۴۰۰ اعتبار این دسته از گواهی‌ها به مدت ۶ ماه تمدید می‌شود و معتبر خواهند بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato