اپل تست کرونا را برای کارمندان دفاتر و فروشگاه‌ها اجباری می‌کند

اپل تست کرونا را برای کارمندان دفاتر و فروشگاه‌ها اجباری می‌کند

طبق سیاست جدید اپل، کارمندان این کمپانی در دفاتر و فروشگاه‌ها از ماه آینده میلادی باید برای بررسی ابتلا به کرونا آزمایش دهند. البته کارمندان واکسینه شده دیگر احتیاجی به تست‌های مکرر کرونا ندارند، اما کارمندانی که واکسن نزده‌اند همچنان باید به صورت مرتب آزمایش دهند. گفته شده تیم کوک، مدیرعامل اپل و معاون ارشد بخش خرده‌فروشی این کمپانی، «دیردری اوبرایان» سیاست جدید را از طریق یک جلسه به کارمندان ابلاغ کرده‌اند.

طبق قوانین جدید دولت آمریکا برای افزایش افراد واکسینه شده، شرکت‌هایی با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر موظفند کارکنان خود را واکسینه کنند یا اینکه به طور مرتب از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی شوند. این قوانین اپل را مجبور می‌کند از کارمندان خود به صورت مرتب تست کرونا بگیرد.

به تازگی کوپرتینویی‌ها زمان بازگشت کارکنان به شرکت را تا ژانویه ۲۰۲۲ به تاخیر انداخته‌اند. اپل برخلاف شرکت‌های بزرگ فناوری تزریق واکسن را اجباری نکرده و به همین دلیل کارمندان بی‌شماری باید به طور مرتب مورد آزمایش قرار بگیرند.

در ابتدا انتظار می‌رفت که کارکنان پاییز امسال به دفاتر بازگردند اما چنین برنامه‌ای بخاطر شیوع گونه دلتا به تعویق افتاد. تیم کوک در گذشته اعلام کرده بود شرایط کار به صورت ترکیبی یا هیبریدی یعنی نیمی از هفته به صورت حضوری و نیمی دیگر به صورت غیرحضوری خواهد بود.

برنامه کاری هیبریدی با واکنش منفی کارمندان همراه بود و بسیاری از آن‌ها خواستار ادامه دورکاری هستند. با این حال باید منتظر ماند و دید برنامه‌های اپل برای بازگشت کارکنان به دفاتر در اوایل سال ۲۰۲۲ اجرایی می‌شود یا با ادامه شیوع کرونا، کوپرتینویی‌ها به دنبال رویکرد دیگری می‌روند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato