فیسبوک اتهامات مطرح شده درباره خطر اینستاگرام برای نوجوانان را رد کرد

فیسبوک اتهامات مطرح شده درباره خطر اینستاگرام برای نوجوانان را رد کرد

«وال استریت ژورنال» پیشتر در گزارشی افشاگرانه‌، ادعا کرده بود که فیسبوک از تاثیر مخرب پلتفرم خود بر نوجوانان اطلاع دارد و مستنداتی داخلی از تحقیقات فیسبوک این موضوع را تایید می‌کند. اما فیسبوک چنین اتهامی را رد می‌کند و می‌گوید اتفاقا تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد اینستاگرام برای نوجوانان نتایج مثبتی را نیز به همراه دارد.

در گزارش وال استریت ژورنال به این موضوع اشاره شده که فیسبوک، تحقیقات داخلی انجام داده و خود به خوبی از تاثیرات منفی شبکه اجتماعی اینستاگرام بر نوجوانان (به ویژه دختران) آگاه است. در گزارش مربوطه که بر اساس مجموعه‌ای از مستندات داخلی شرکت نوشته شده، به نگرانی‌هایی در مورد اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری عکس اشاره شده که می‌تواند باعث فشار بیشتر نهادهای قانونگذار آمریکایی روی این پلتفرم شود.

اینستاگرام

اما اکنون فیسبوک در پست وبلاگ به صورت مفصل به این موضوع پرداخته است و می‌گوید اتفاقا از تحقیقات انجام شده می‌توان نتیجه معکوس گرفت و تمام اتهامات را رد می‌کند. به گفته فیسبوک، تحقیقات داخلی اشاره شده توسط وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که نوجوانان در واقع درباره مزایای استفاده از اینستاگرام صبحت کرده‌اند.

«پراتیتی رایچدوری» نایب رئیس و سرپرست تحقیقات فیسبوک می‌گوید:

اینکه تحقیق ما نشان می‌دهد اینستاگرام برای دختران نوجوان «خطرناک» است، صحت ندارد. تحقیقات ما در واقع نشان می‌دهد که بسیاری از نوجوان در هنگام مواجه شدن با لحظات سخت و مشکلاتی که معمولا نوجوانان با آن‌ها روبرو هستند، به اینستاگرام پناه آورده‌اند.

او در ادامه عنوان می‌کند:

تحقیقات داخلی انجام شده بخشی از تلاش ما برای به حداقل رساندن مشکلات و به حداکثر رساندن مزایای این پلتفرم است. ما همچنین سابقه طولانی در استفاده از تحقیقات خود، تحقیقات سایر شرکت‌ها و همکاری نزدیک با هیئت مشاوره ایمنی، مشاوران جوانان و کارشناسان دیگر داشته‌ایم تا برای تغییرات برنامه‌های خود اطلاع کسب کنیم.

با این وجود، سناتور «مارشا بلکبرن» جمهوری خواه اهل تنسی و «ریچارد بلومنتال» دموکرات کنتیکت، قصد دارند تحقیقات خود را در زمینه آگاهی فیسبوک از تاثیر منفی شبکه اجتماعی اینستاگرام در نوجوانان آغاز کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato