ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چگونه کارت واکسن دیجیتال فارسی و انگلیسی بگیریم؟

طبق اعلام وزارت بهداشت، افرادی که یک یا دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند می‌توانند کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان فارسی و انگلیسی و به صورت کاملا رایگان دریافت کنند. اگرچه هنوز ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۵

طبق اعلام وزارت بهداشت، افرادی که یک یا دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند می‌توانند کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان فارسی و انگلیسی و به صورت کاملا رایگان دریافت کنند.

اگرچه هنوز کارت واکسن در ایران آنچنان کاربردی نشده اما طبق گفته مسئولان در آینده‌ای نزدیک محدودیت‌هایی برای افرادی که واکسن نزده‌اند در نظر گرفته خواهد شد. همچنین جهت سفرهای خارجی نیز به کارت واکسن نیاز است.

جهت تهیه کارت واکسن به زبان فارسی یا انگلیسی بایستی به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید فارسی یا انگلیسی بودن کارت واکسن خود را انتخاب کنید. اگر ظرف دو هفته آینده قصد سفر به خارج از کشور دارید، نسخه انگلیسی این کارت را تهیه کنید در غیر این صورت گزینه «ثبت نام کارت واکسن دیجیتال فارسی» را انتخاب کنید.

در صفحه جدید بایستی اطلاعات هویتی خود از قبیل شماره ملی، تاریخ دقیق تولد و شماره همراهی که به نام خودتان هست را وارد کنید. پس از ثبت کد امنیتی در کادر تعیین شده، گزینه «دریافت کد تایید» را انتخاب کنید.

کارت واکسن دیجیتال

سپس کد تایید برای گوشی شما پیامک شده و با درج آن، درخواست‌تان تایید می‌شود.

کارت واکسن دیجیتال

پس از ثبت درخواست، در صفحه جدید پیامی با عنوان «درخواست شما با موفقیت ثبت شد» نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است آدرس اینترنتی کارت واکسن برایتان پیامک خواهد شد.

کارت واکسن دیجیتال

لینک کارت واکسن دیجیتال در کمتر از 5 دقیقه برایتان پیامک می‌شود که با کلیک روی آن، اطلاعات واکسیناسیون شما مانند تزریق یک یا دو نوبت، نوع واکسن و زمان دریافت آن نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن را پرینت گرفته یا در گوشی خود ذخیره کنید تا در مواقع لزوم، از آن بهره ببرید.

کارت واکسن دیجیتال

اما در صورتی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اید و قصد خروج از کشور را دارید می‌توانید جهت دریافت کارت واکسن دوزبانه (فارسی و انگلیسی) اقدام کنید. برای این کار در صفحه اول سامانه salamat.gov.ir گزینه «ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی» را انتخاب کنید.

کارت واکسن دیجیتال دو زبانه

در صفحه جدید هشداری نمایش داده می‌شود مبنی بر اینکه برای دریافت کارت واکسن انگلیسی بایستی نام و نام خانوادگی انگلیسی و شماره گذرنامه شما دقیقا منطبق بر اطلاعات مندرج در گذرنامه باشد، در غیر این صورت ممکن است باعث جلوگیری از ورود شما به کشور مقصد شود. همچنین، شماره تلفن همراه باید متعلق به خودتان باشد.

با انتخاب «متوجه شدم» به مرحله بعد رفته و اطلاعات درخواست شده از قبیل شماره ملی، تاریخ دقیق تولد، شماره تلفن، نام و نام خانوادگی به انگلیسی و شماره گذرنامه‌تان را وارد کنید. سپس کد امنیتی نمایش داده شده را درج کرده و روی گزینه «دریافت کد تایید» بزنید.

کارت واکسن دیجیتال انگلیسی

در پنجره جدید پس از بازبینی اطلاعات وارد شده، بایستی مسئولیت درستی و انطباق تمامی اطلاعات را با گذرنامه پذیرفته و پس از زدن تیک آن، روی تایید اطلاعات و ثبت کلیک کنید.

سپس کد تاییدیه‌ای به تلفن شما ارسال شده که با درج آن، درخواست شما ثبت شده و لینک دریافت کارت واکسن دیجیتال دوزبانه برایتان پیامک خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی