رکوردشکنی مجدد تسلا؛ تحویل ۲۴۱ هزار خودرو در سه ماهه سوم ۲۰۲۱

رکوردشکنی مجدد تسلا؛ تحویل ۲۴۱ هزار خودرو در سه ماهه سوم ۲۰۲۱

تسلا گزارش مربوط به عملکرد خود در سه ماهه سوم امسال را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، خودروساز نوپای آمریکایی بسیار موفق و فراتر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شده و توانسته در طول مدت مذکور ۲۴۱,۳۰۰ دستگاه از محصولات خود را در سرتاسر جهان به دست مشتریان برساند. در حال حاضر این شرکت مدل Y، مدل ۳، مدل S و مدل X را روی خطوط تولید خود دارد.

قبلا پیش‌بینی می‌شد تسلا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ بتواند بین ۲۲۲,۰۰۰ الی ۲۳۳,۵۰۰ دستگاه از محصولات خود را تحویل دهد. جالب آنکه این کمپانی ضمن عبور از پیش‌بینی‌ها، رکورد بهترین فصل خود را نیز شکسته است. رکورد قبلی متعلق به فصل دوم امسال بود که در آن تسلا موفق شده بود ۲۰۱,۲۵۰ خودرو به مشتریان تحویل دهد.

همانطور که در جدول ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده فرمایید، تسلا مدل Y و ۳ بسیار پرفروش‌تر هستند و در فصل سوم امسال ۲۳۲,۰۲۵ دستگاه از آنها به مشتریان تحویل داده شده است. دو مدل گرانتر S و X هم در طول این مدت ۹,۲۷۵ مشتری جدید پیدا کرده‌اند.

اما از نظر تولید، آمار کمی متفاوت است. طبق داده‌های موجود تسلا در سه ماهه سوم امسال ۲۳۷,۸۲۳ خودرو تولید کرده؛ از این تعداد ۲۲۸,۸۸۲ مربوط به مدل‌های ارزان‌تر Y و ۳ است و ۸,۹۴۱ دستگاه مربوط به S و X.

با توجه به این عملکرد درخشان باید گفت تسلا یک سه ماهه سودده دیگر را پشت سر گذاشته است. این شرکت در بیانیه رسمی خود ضمن اشاره به چالش‌های مرتبط با زنجیره تامین و امور لجستیکی، از مشتریان به خاطر صبر و بردباری آنها تشکر کرده است.

نکته تامل‌برانگیز اینکه آمار واقعی مدل‌های تحویلی تسلا شاید فراتر از ارقام ذکر شده باشد، زیرا این کمپانی فقط خودروهایی را لحاظ کرده که تمامی امور مربوط به سند و کارهای اداری آنها طی شده و اینک در دست مشتریان هستند. از این رو احتمال می‌رود آمار نهایی چیزی تا ۰.۵ درصد بیشتر باشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato