ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چین سرمایه‌گذاری در حوزه استخراج رمزارزها را محدود می‌کند

مقابله چین با رمزارزها ظاهرا فرایندی ادامه‌دار است چرا که احتمالا به‌زودی این مقابله وارد حوزه جدیدی می‌شود. طبق گزارش جدید رویترز، چین استخراج رمزارز را به پیش‌نویس «لیست منفی» اضافه کرده که سرمایه‌گذاری در ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

مقابله چین با رمزارزها ظاهرا فرایندی ادامه‌دار است چرا که احتمالا به‌زودی این مقابله وارد حوزه جدیدی می‌شود. طبق گزارش جدید رویترز، چین استخراج رمزارز را به پیش‌نویس «لیست منفی» اضافه کرده که سرمایه‌گذاری در این حوزه توسط چینی‌ها یا سرمایه‌گذاران خارجی را محدود یا ممنوع می‌کند. سرمایه‌گذاران احتمالا باید برای چنین کاری مجوز بگیرند که با توجه به اقدامات اخیر دولت پکن، غیرممکن به نظر می‌رسد.

طبق گزارش‌ها، کمیسیون توسعه و اصلاحات چین خواستار اظهارنظر عمومی درباره این لیست شده، با این حال با توجه رویکرد دولت چین بعید به نظر می‌رسد نظرات عمومی تاثیری روی چنین فهرستی داشته باشد.

چین معاملات رمزارزها را غیرقانونی می‌داند و دلیل چنین کاری را پولشویی با رمزارزها و سایر جرایم مالی عنوان می‌کند. با وجود چنین اظهارنظری، چین در حال آزمایش رمزارز خودش است و برخی تصور می‌کنند که دلیل چنین سخت‌گیری‌هایی به همین رمزارز که یوان دیجیتال است، مربوط می‌شود. چین ظاهرا می‌خواهد یک رمزارز پایدارتر داشته باشد تا بتواند بصورت مستقیم آن را کنترل کند.

رویکرد اخیر دولت پکن می‌تواند توسعه و استفاده از رمزارزها را در چین دشوارتر از قبل کند. با این وجود ظاهرا بازار رمزارزها واکنش متفاوتی نسبت به انتظارات از خودش نشان داده. از زمان شروع سخت‌گیری‌های بیشتر دولت پکن، قیمت بیت کوین افزایش ۳۰ درصدی را تجربه کرده و حتی به گفته «ادوارد اسنودن»، ممنوعیت بیت کوین در چین این رمزارز را قوی‌تر کرده است. چین پس از ممنوعیت معاملات رمزارزها، وب‌سایت‌های کاربردی این حوزه را هم مسدود کرد.

با این وجود شاید با ممنوعیت سرمایه‌گذاری روی رمزارزها در چین، وضعیت بازار کمی تغییر کند و شاید اینبار قیمت آن‌ها کمی کاهش یابد. در هفته‌های آینده وضعیت بازار مشخص خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی