تویوتا میرای رکورد پیمایش با یک باک را شکست؛ ‍۱۳۶۰ کیلومتر بدون سوختگیری

تویوتا میرای رکورد پیمایش با یک باک را شکست؛ ‍۱۳۶۰ کیلومتر بدون سوختگیری

شرکت تویوتا اعلام کرد مدل هیدروژنی میرای رکورد جدیدی را در زمینه پیمایش مسافت با یک باک پر ثبت نموده و توانسته تا ۱۳۶۰ کیلومتر را بدون نیاز به سوختگیری مجدد طی کند. با این رکورد، میرای نام خود را به عنوان خودروی هیدروژنی با بیشترین برد حرکتی وارد کتاب گینس کرده است.

میرای رکوردشکن به نسخه بازطراحی‌شده تعلق دارد. این خودرو توسط وین گردز (Wayne Gerdes) در نقش راننده اصلی و باب وینگر (Bob Winger) در نقش کمک راننده هدایت شده است. این دو راننده قبلا بخاطر رکوردشکنی‌های پیاپی در رابطه با میزان مصرف سوخت، در آمریکا به شهرت رسیده‌اند. در یکی از پروژه‌های قبلی این دو موفق شدند رکورد کمترین میزان مصرف سوخت با یک خودروی غیرهیبریدی در سفر به ۴۸ ایالت را بشکنند.

نکته جالب توجه اینکه رکورد تویوتا میرای در ساعات خلوت خیابان‌ها و اتوبان‌ها ثبت نشده، بلکه گردز و وینگر در ساعات شلوغ صبح و عصر نیز به رانندگی با این خودرو در سن‌دیگو پرداخته‌اند. آنها در جریان ثبت رکورد خود از اتوبان ساحلی Pacific Coast Highway نیز استفاده کرده‌اند.

پس از دو روز رانندگی و محاسبات دقیق، گردز و وینگر در نهایت موفق به پیمایش ۸۴۵ مایل یا ۱۳۶۰ کیلومتر مسافت با یک باک پر تویوتا میرای شده‌اند. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، این رکورد به تایید مقامات گینس رسیده و رسما ثبت شده است.

حتما در جریان هستید که تویوتا جزو معدود برندهایی است که روی تکنولوژی پیل سوختی سرمایه‌گذاری کرده و بطور جدی در زمینه آن تحقیق می‌کند

از لحاظ میزان مصرف باید گفت تویوتا میرای با ۵.۶۵ کیلوگرم هیدروژن و شاخص ۱۵۲ MPGe توانسته رکورد خود را ثبت کند. حال سوال مهمی که پیش میاید اینست آیا چنین رکوردی مردم را به خرید خودروهای هیدروژنی از جمله میرای متقاعد خواهد کرد؟ بد نیست اشاره کنیم برد خودروهای الکتریکی فعلی کمتر از نصف رکورد میرای است؛ به عبارت دیگر تنها چند نسخه خاص از تسلا مدل S و لوسید Air می‌توانند مسافت بیش از ۶۰۰ کیلومتر را با شارژ کامل باتری پشت سر بگذارند!

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato