ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

الکامپ 1400
تکنولوژی

بیست و ششمین دوره الکامپ بهمن ماه برگزار می‌شود

مدیر اجرایی بیست‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از برگزاری این نمایشگاه در 27 تا 30 بهمن ماه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با گستردگی بیشتری نسبت به تیرماه، این نمایشگاه برگزار شود. در حالی که ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۷ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵

مدیر اجرایی بیست‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از برگزاری این نمایشگاه در 27 تا 30 بهمن ماه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با گستردگی بیشتری نسبت به تیرماه، این نمایشگاه برگزار شود.

در حالی که پیش از این قرار بود نمایشگاه الکامپ 1400 در تیرماه جاری برگزار شود، به‌دلیل وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران لغو شد. اکنون «کاوه ثروتی»، دبیر اجرایی الکامپ در هشتمین نشست خبری سازمان نظام فنی رایانه‌ای استان تهران از برگزاری این نمایشگاه در بازه زمانی 27 تا 30 بهمن ماه خبر داد و گفت:

«امیدواریم با گستردگی بیشتری نسبت به تیرماه نمایشگاه الکامپ را برگزار کنیم. همچنین بخش الکام استارز به قوت خود باقی است و در آن بخش‌های مختلفی مثل الکام گیمز و الکام جابز را خواهیم داشت. اطلاع‌رسانی‌های الکامپ نیز از هفته آینده شروع خواهد شد. انتظار می‌رود حداقل 15 هزار متر مربع مساحت مفید نمایشگاه باشد و امکان دارد با توجه به فضای آرام کرونایی، شاهد استقبال بیشتر شرکت‌ها باشند.»

به گفته ثروتی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هماهنگی‌هایی صورت گرفته و این وزارتخانه با حضور در نمایشگاه، برنامه‌های ویژه‌ای در بحث شبکه ملی اطلاعات و سایر برنامه‌های خود خواهد داشت: «در تلاش هستیم تا از رئیس جمهور برای بازدید از این نمایشگاه و آشنا شدن با اکوسیستم نوآوری دعوت کنیم.»

آن طور که دبیر اجرایی الکامپ امسال اظهار داشت بیش از 300 شرکت بزرگ و کوچک در نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند و آن‌ها نیاز به ثبت‌نام مجدد در الکامپی که قرار است بهمن‌ماه برگزار شود، ندارند. همچنین با کشورهای سوریه و عراق هماهنگی انجام شده تا متخصصین بخش خصوصی و دولتی‌شان در این نمایشگاه حاضر شوند.

اما تکلیف مجموعه‌هایی که پیش از این برای الکامپ بیست و ششم ثبت نام کرده و هزینه پرداخت کرده‌اند چیست و آیا بایستی هزینه جدیدی را پرداخت کنند؟ او در پاسخ به این سوال دیجیاتو اظهار داشت هیچ هزینه اضافی گرفته نخواهد شد و نمایشگاه براساس همان تعرفه‌های قبلی برگزار خواهد شد.

ثروتی همچنین با اشاره به شرایط کرونایی کشور، لغو برگزاری الکامپ در تیرماه امسال را امری اتفاقی دانست که نمی‌توانستند برای آن برنامه ریزی کنند: «ما و عوامل اجرایی نیز همانند شرکت‌هایی که هزینه‌های حضور و غرفه را پرداخت کرده‌اند، هزینه‌های زیادی داشتیم و موضوع متضرر شدن شرکت‌ها را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم امتیازات خوبی را برای آن‌ها قائل شویم.»

الکامپ 1400

دبیر اجرایی الکامپ امسال در پاسخ به سوال دیگر دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا استعلام کارت واکسیناسیون از شرایط حضور در الکامپ بهمن ماه خواهد بود یا خیر، اعلام کرد در این زمینه بایستی منتظر سیاست‌های کلان کشور بود و از وزارت بهداشت در این زمینه استعلام خواهد شد. اما نمایشگاه‌هایی که این روزها برگزار می‌شوند صرفا پروتکل‌های بهداشتی در آن‌ها رعایت شده و شرط واکسیناسیون وجود ندارد.

به گفته وی نمایشگاه الکامپ به خصوص در بحث الکام استارز به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و امکان برگزاری نمایشگاه مجازی نیز وجود دارد که این موضوع در حال بررسی است.

او مقایسه جیتکس و الکامپ را امری نادرست دانسته و مشکل برنامه‌ریزی در کشور برای برگزاری نمایشگاه‌ها را یکی از عوامل عقب ماندگی نسبت به آن عنوان کرد: «ما به دنبال رقابت نیستیم. به دنبال این هستیم که سهم‌مان را در بازار منطقه و کشور حفظ کنیم. اگر بتوانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم می‌توانیم شاخص‌های کیفی و فنی را ارتقا دهیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی