ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دیجی‌تک؛ داستان شروع سیلیکون ولی

سیلیکون ولی اسمی است که اگر پیگیر دنیای تکنولوژی باشید، تقریبا هر روز با آن مواجه می‌شوید. این منطقه که در نزدیکی سانفرانسیسکو قرار دارد، خانه تمامی کمپانی‌های بزرگ حوزه تکنولوژی به حساب می‌آید. گوگل و یاهو تقریبا یک خیابان با یکدیگر فاصله دارند، کمی آن طرف‌تر اچ‌پی را می‌بینیم و اگر کمی به سمت جنوب رانندگی کنیم، به اپل پارک می‌رسیم. امروز مریم به سراغ تاریخچه این منطقه رفته است.

تماشای ویدیو در یوتوب دیجیتاو:

تماشای ویدیو در آپارات دیجیاتو:

سیلیکون ولی در ابتدا چنین نامی نداشت. شاید برایتان جالب باشید که بدانید مهد تکنولوژی امروز پیش از این نام «دره لذت قلب‌ها» را یدک می‌کشید. این منطقه به شدت درگیر پدیده «فرار مغزها» شده بود و به دلیل بازار کار خراب، شاهد از دست رفتن بهترین استعدادهای خود بود.

همین باعث شد تا شخصی به نام «فردریک ترمن» که پروفسور دانشگاه استنفورد در دهه ۲۰ ۳۰ قرن بیستم بود، پارک صنعتی را راه‌اندازی کند که به واسطه آن بتواند مغزهای مهاجرت کرده را بار دیگر به این منطقه باز گرداند. این شخص محدوده‌ای به نام «پارک صنعتی استنفورد» را در این منطقه راه‌اندازی کرد و با اجاره آن به شرکت‌ها و کمپانی‌هایی که تکنولوژی‌های پیشرفته دارند، تلاش کرد بار دیگر توجه‌ها را به این منطقه جلب کند.

سیلیکون ولی

نتیجه کار فردریک ترمن و در ادامه توجهی که ارتش آمریکا به این منطقه نشان داد باعث شد دره قلب‌ها به مهد تکنولوژی تبدیل شود و نام آن نیز به سیلیکون ولی تغییر پیدا کند. در ادامه این پیشرفت‌ها، کمپانی‌هایی نظیر اچ‌پی، آی‌بی‌ام، اپل و گوگل و بی‌شمار کمپانی دیگر ساختمان‌های مرکزی خود را به این منطقه آورده و رسما دره سیلیکون کار خود را آغاز کرد. برای این که با جزئیات این دره جذاب آشنا شوید و ۸ خائن این منطقه را بشناسید، حتما پیشنهاد می‌کنم ویدیو مریم را از دست ندهید و آن را برای دوستانتان نیز ارسال کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.