جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش قابل توجه سرعت اینترنت موبایل ایران حکایت دارد

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش قابل توجه سرعت اینترنت موبایل ایران حکایت دارد

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن برای سپتامبر ۲۰۲۱ هستیم. طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان تقریبا ثابت باقی مانده اما سرعت اینترنت موبایل با افزایش تقریبا چشمگیری نسبت به گزارش قبلی، از ۳۵ مگابیت بر ثانیه عبور کرده است.

بر اساس گزارش ماه سپتامبر ۲۰۲۱ اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش پیدا کرده که این افزایش برای اینترنت موبایل قابل توجه‌تر است. سرعت اینترنت موبایل در گزارش ماه آگوست برابر ۵۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه بود، اما حالا با افزایش بیش از ۶ مگابیتی به ۶۳.۱۵ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در سپتامبر ۲۰۲۱

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان هم افزایش داشته که البته کمتر از سرعت اینترنت موبایل بوده است. سرعت اینترنت ثابت جهانی از ۱۱۰.۲۴ مگابیت بر ثانیه به ۱۱۳.۲۵ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

به سراغ اینترنت ثابت در ایران می‌رویم. طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان نسبت به گزارش قبلی افزایش کمی را تجربه کرده و از ۲۱.۳۵ مگابیت بر ثانیه به ۲۱.۳۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است. با این وجود، جایگاه ایران در جدول بدتر شده و با سه پله سقوط، در رتبه ۱۳۷ام جهان قرار گرفته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران سپتامبر ۲۰۲۱

در سطح جهان موناکو با دو پله صعود، پرسرعت‌ترین اینترنت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و کاربران اینترنت با سرعت ۲۶۱.۸۲ مگابیت بر ثانیه را تجربه می‌کنند. در رتبه دوم سنگاپور با سرعت ۲۵۵.۸۳ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته و در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت ۲۵۴.۷۰ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در جایگاه‌های چهارم و پنجم هم به ترتیب رومانی و سوئیس قرار دارند.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در سپتامبر ۲۰۲۱

در ماه سپتامبر سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش قابل توجهی داشته و از ۳۲.۳۰ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به ۳۵.۴۸ مگابیت بر ثانیه رسیده است. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان در جدول ۹ رتبه صعود کرده و حالا در جایگاه ۷۱ام جهان جای دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در سپتامبر ۲۰۲۱

در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول تا پنجم ایجاد نشده و هنوز امارات متحده عربی بالاترین سرعت را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. سرعت اینترنت موبایل در این کشور به ۲۳۸.۰۶ مگابیت بر ثانیه می‌رسد که بسیار بالاتر از کره جنوبی با سرعت ۲۰۲.۶۱ مگابیت در مقام دوم است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در سپتامبر ۲۰۲۱

در جایگاه سوم نروژ با سرعت ۱۷۷.۷۲ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب قطر و چین با سرعت ۱۷۲.۱۸ و ۱۶۵.۳۸ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato