اخراج گسترده کارمندان فولکس واگن برای رقابت در شرایط تازه صنعت خودروسازی

اخراج گسترده کارمندان فولکس واگن برای رقابت در شرایط تازه صنعت خودروسازی

هربرت دیس مدیرعامل گروه بزرگ خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد که در صورت اجرا نشدن برنامه کاهش نیروی انسانی این شرکت به میزان ۳۰۰۰۰ نفر امکان حرکت سریع به سمت تولید خودروهای برقی وجود ندارد.

در حال حاضر هربرت دیس که از سال ۲۰۱۵ سکان‌دار گروه فولکس واگن است در تلاش است تا رابطه خود را با شورای کارگران فولکس واگن بهبود ببخشد.

این درگیری کار را به جایی رسانده که امکان تغییر مدیریت این گروه وجود دارد و در حال حاضر شورای میانجیگری که شامل تمام مدیران رده بالای گروه فولکس واگن و سهامداران بزرگ است در مورد سرنوشت آینده این گروه تصمیم خواهند گرفت.

در حال حاضر آقای دیس از موضع خود عقب نشینی کرده است اما مشخص نیست آینده گروه فولکس واگن در این روزهای سخت اقتصاد جهانی به کجا پیش خواهد رفت.

دیس به شدت به دنبال حرکت هرچه سریع‌تر به سمت برقی سازی ناوگان گروه فولکس واگن است و در این راه شرکت تسلا را ستایش می‌کند و رابطه دوستانه‌ای نیز با ایلان ماسک دارد.

هربرت دیس به خوبی از وضعیت و آینده صنعت خودروسازی آگاه است و می‌داند که خودروهای احتراق داخلی برای مدت کوتاهی در دسترس خواهند بود و پس از آن برقی سازی گسترده‌ای در صنعت خودروسازی اتفاق خواهد افتاد.

در حال حاضر آقای دیس تا سال ۲۰۲۳ قرارداد کاری با فولکس واگن دارد و به نظر نمی‌رسد که این شرکت قصد تغییر مدیرعامل خود را داشته باشد اما در هر صورت فولکس واگن باید در دو زمین یعنی حفظ نیروی کار و رقابتی شدن در بازار خودروهای برقی بجنگد که اصلا کار ساده‌ای نیست.

در حال حاضر فولکس واگن محصولات برقی با برند خود را با نام ID روانه بازار می‌کند که با استقبال نسبتا خوبی در بازارهای اروپایی و آمریکای شمالی مواجه شده است.

در این میان بازار داخلی چین نیز یکی از بازارهای مهم برای گروه فولکس واگن است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato