ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

مدرنا: واکسن کرونای اومیکرون احتمالا اوایل ۲۰۲۲ آماده می‌شود

بعد از ظهور گونه جدید کرونای امیکرون، شرکت فایزر مدعی شد می‌تواند ظرف ۱۰۰ روز اولین محموله‌ واکسن علیه سویه جدید را آماده کند. حالا مدرنا نیز دست به کار شده و می‌گوید این شرکت ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۵

بعد از ظهور گونه جدید کرونای امیکرون، شرکت فایزر مدعی شد می‌تواند ظرف ۱۰۰ روز اولین محموله‌ واکسن علیه سویه جدید را آماده کند. حالا مدرنا نیز دست به کار شده و می‌گوید این شرکت می‌تواند اوایل 2022 واکسن برای مقابله با کرونای اومیکرون عرضه کند.

«پل برتون»، مدیر ارشد مدرنا می‌گوید در صورت لزوم و بعد از بررسی‌های لازم، این شرکت می‌تواند اوایل سال نو میلادی واکسن کرونای جدیدی علیه گونه نگران‌کننده اومیکرون تولید کند.

هنوز مشخص نیست برای مقابله با گونه جدید ویروس کرونا به فرمولاسیون‌های جدیدی نیاز خواهد بود یا اینکه واکسن‌های کووید فعلی می‌توانند محافظت در برابر سویه جدید را فراهم کنند. سویه اومیکرون توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان گونه نگران‌کننده ویروس کرونا طبقه‌بندی شده است.

واکسن کرونای اومیکرون

پل برتون در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:

طی هفته‌های آینده موضوع اثربخشی واکسن‌های فعلی در برابر گونه جدید کرونا با دقت بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد و نکته قابل توجه در مورد واکسن‌های mRNA آن است که این پلتفرم به ما کمک می‌کند بتوانیم خیلی سریع در راستای تغییرات آن حرکت کنیم.

وی همچنین افزود:

حتی اگر مجبور باشیم واکسن کاملا جدیدی تولید کنیم، فکر می‌کنم اوایل سال 2022 این اتفاق رخ دهد.

در حال حاضر محققان مدرنا کار بررسی واکسن کرونای اومیکرون را با جدیت آغاز کرده‌اند و به‌زودی تحقیقات آنها به مرحله خوبی می‌رسد. پل برتون همچنین در مصاحبه مطبوعاتی به این نکته اشاره کرد که افراد واکسینه نشده باید هرچه زودتر واکسن کرونای فعلی را دریافت کرده و سایرین نیز واکسن بوستر را تزریق کنند.

پیشتر شرکت مدرنا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در حال کار روی دوز تقویتی برای مقابله با کرونای اومیکرون است. این شرکت همچنین روی دوز بالاتری از واکسن تقویتی خود کار می‌کند و به‌صورت همزمان سایر دوزهای تقویتی کاندید برای مقابله با چندین گونه ویروس کرونا را بررسی خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی