ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت کارخانه‌ای محصولات سایپا آذر ۱۴۰۰
خودرو

قیمت جدید خودروهای سایپا پس از افزایش منتشر شد + جدول

براساس گفته‌های معاون بازاریابی و فروش سایپا این گروه خودروسازی مجوز افزایش قیمت محصولات خود را به‌دست آورده و در همین راستا نیز لیست جدید قیمت کارخانه‌ای خودروهای تولیدی سایپا در آذر ماه سال ۱۴۰۰ ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۲۱ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۵

براساس گفته‌های معاون بازاریابی و فروش سایپا این گروه خودروسازی مجوز افزایش قیمت محصولات خود را به‌دست آورده و در همین راستا نیز لیست جدید قیمت کارخانه‌ای خودروهای تولیدی سایپا در آذر ماه سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

پیش از این و در آبان ماه نیز یک‌بار دیگر قیمت محصولات تولیدی سایپا افزایش یافته بود که این افزایش قیمت به دستور رئیس‌جمهور ملغی شد.

وزیر صنعت پیش از کسب رأی اعتماد مجلس اعلام کرد که با قیمت‌گذاری دستوری مخالف است و حتما سیاست قیمت‌گذاری دستوری را تغییر خواهد داد. وی حتی وعده داد که با افزایش تیراژ تولید خودرو تا پایان سال شاهد کاهش قیمت خودرو نیز خواهیم بود. وعده‌ای که عملا عکس آن تاکنون اتفاق افتاده است. نه‌تنها قیمت کارخانه‌ای محصولات خودروسازان افزایش یافته که به‌علت نبود نقدینگی لازم نیز تیراژ تولید کاهش یافته است.

خودروسازان پیوسته بر این نکته تأکید داشتند که به‌دنبال افزایش چند برابری قیمت نهاده‌های تولید و مواد اولیه مانند فولاد، آلومینیوم، مس، محصولات پلیمر، پتروشیمی و سایر مواد اولیه تولید خودرو برای آن‌ها با زیان همراه و عدم افزایش قیمت خودروها منجر به تحمیل زیان و در نهایت توقف فعالیت خطوط تولید می‌شود. در همین راستا نیز ارائه طرح‌های فروش و پیش‌فروش از سوی هر دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا متوقف شده بود و انتظار می‌رفت ستاد تنظیم بازار هرچه زودتر لیست جدید قیمت خودروها را اعلام کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر لیست جدید قیمت کارخانه‌ای محصولات تولیدی سایپا در آذر ماه سال ۱۴۰۰:

خودروقیمت جدید (تومان)
تیبا صندوقدار۱۰۲.۴۲۱.۵۰۰
تیبا ۲ (هاچبک)۱۰۸.۶۲۵.۳۰۰
ساینا دستی۱۰۶.۶۵۶.۰۰۰
ساینا S۱۴۶.۵۷۲.۶۰۰
کوییک S۱۵۹.۶۹۸.۲۰۰
کوییک دستی۱۴۵.۰۱۸.۳۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس۲۴۲.۱۸۵.۰۰۰
شاهین G۳۰۳.۹۰۷.۲۰۰
وانت ۱۵۱۱۳۱.۷۱۵.۷۰۰
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی