ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اوپن‌سی
تکنولوژی

دسترسی کاربران ایرانی به OpenSea پلتفرم بازار NFT مسدود شد

بر اساس گزارش‌های متعددی که توسط کاربران اعلام شده، ظاهرا پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea) از جمله بزرگترین بازار‌های NFT جهان کاربران ایرانی را به دنبال تحریم‌های ایالات متحده مسدود کرده است. یکی از نمایندگان اوپن‌سی با ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

بر اساس گزارش‌های متعددی که توسط کاربران اعلام شده، ظاهرا پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea) از جمله بزرگترین بازار‌های NFT جهان کاربران ایرانی را به دنبال تحریم‌های ایالات متحده مسدود کرده است.

یکی از نمایندگان اوپن‌سی با ارسال ایمیلی به وب‌سایت Decrypt تایید کرد که کاربران مستقر در مناطق تحریم شده (از جمله ایران) نمی‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند. در متن این ایمیل آمده است:

OpenSea کاربران و کشورهای موجود در لیست تحریم‌های ایالات متحده را از استفاده از خدمات ما که شامل خرید، فروش یا انتقال NFT می‌شود، مسدود می‌کند و شرایط خدمات ما به صراحت مانع استفاده کاربران یا کاربران تحریم شده در مناطق تحریم شده از خدمات ما می‌شود. ما برای استفاده از خدمات خود توسط افراد یا نهادهای تحریم شده و افرادی که در کشورهای تحت تحریم قرار دارند، نوعی خط مشی تحمل صفر داریم و اگر متوجه شویم که افرادی سیاست‌های ما را نقض می‌کنند، سریعا برای مسدود کردن حساب‌ آن‌ها اقدام خواهیم کرد.

کاربران ایرانی اوپن‌سی با پیغام 404 مواجه می‌شوند

اوپن‌سی

تاکنون چندین کاربر ایرانی مشکل اوپن‌سی و عدم دسترسی به آن را گزارش کرده‌اند. یکی از کاربران با نام Nima Leo Photos توضیح داده است که مجموعه عکس‌های او دیگر روی این پلتفرم توسط دیگران قابل مشاهده نیست. کاربر ایرانی دیگری که آرمان (Arman) نام دارد توضیح می‌دهد که پس از تلاش برای وارد شدن به OpenSea پیام خطای 404 را دریافت کرده است و کاربر دیگری با نام «عارفه نوروزی» توضیح می‌دهد که حساب تایید شده او بدون هیچ توضیحی حذف شده است!

اوپن‌سی

OpenSea در ماه‌های اخیر با مشکلات زیادی روبرو شده که کاربرانش را ناامید کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به سرقت 254 توکن با ارزش حدود 1.7 میلیون دلار اشاره کرد که گزارش آن اوایل این ماه منتشر شده بود. از سویی دیگر، در چند وقت گذشته تحریم‌هایی جدیدی برای کاربران ایرانی تنظیم شده که از جمله آن‌ها می‌توان به آنتی ویروس بیت دفندر و دیسکورد اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی