ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
تکنولوژی

شرکت CVS اولین داروخانه را در متاورس راه‌اندازی خواهد کرد

غول خرده فروشی داروی CVS Health قصد دارد اولین داروخانه در متاورس را راه‌اندازی کند. این داروخانه و شرکت خدمات بهداشتی آمریکایی درخواست علامت تجاری جدیدی را برای فروش کالاهای مجازی، NFT و ارائه خدمات ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

غول خرده فروشی داروی CVS Health قصد دارد اولین داروخانه در متاورس را راه‌اندازی کند. این داروخانه و شرکت خدمات بهداشتی آمریکایی درخواست علامت تجاری جدیدی را برای فروش کالاهای مجازی، NFT و ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی به ثبت رسانده است.

طبق توضیحات پرونده CVS که در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده، این شرکت به دنبال ثبت لوگوی خود و ارائه یک فروشگاه آنلاین و همچنین کالاهای مجازی قابل دانلود، از جمله «داروهای تجویزی، محصولات بهداشتی، سلامت، زیبایی و مراقبت شخصی» است.

علاوه بر این، CVS همچنین قصد دارد خدمات بهداشتی که هم اکنون در کلینیک‌های درون فروشگاهی و پلتفرم‌های پزشکی از راه دور خود ارائه می‌کند را به فضای مجازی وارد کند. در پرونده این شرکت در این رابطه به ارائه مربی‌های تغذیه و تندرستی «به عنوان خدمات درمان‌های پزشکی غیر اورژانسی، برنامه‌های سلامتی، خدمات مشاوره‌ای مرتبط با تغذیه، ارائه خدمات سبک زندگی سالم و تغذیه… و مشاوره» اشاره شده است.

متاورس

هجوم شرکت‌های فناوری به سمت متاورس

«جاش گربن»، متخصص حقوقی حوزه علامت تجاری و بنیانگذاری دفتر «مالکیت معنوی گربن» توضیح می‌دهد از زمانی که فیسبوک با ری‌برندینگش نام خود را به متا تغییر داد، پرونده‌های بسیار زیادی از سوی شرکت‌های در رابطه با متاورس شکل گرفته است.

گربن می‌گوید:

«تمام شرکت‌هایی که در فهرست فورچون 500 حضور دارند با این اندیشه که «چگونه قرار است روی این پلتفرم حضور داشته باشیم؟» علامت تجاری خود را ثبت می‌کنند. با این حال، فکر نمی‌کنم در چند ماه گذشته چیزی شبیه به پرونده CVS برای یک کلینیک مراقبت‌های بهداشتی مجازی دیده باشیم.»

در چند ماه گذشته فعالیت‌های زیادی از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ جهان برای حضور در متاورس شکل گرفت. از جمله آن‌ها می‌توان به باشگاه منچستر سیتی اشاره کرد که با همکاری سونی قصد دارد اولین استادیوم فوتبال در متاورس را بسازد. مک دونالد نیز از تصمیم خود برای حضور در متاورس خبر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی