ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آغاز همکاری آی‌قصه با یونسکو در حوزه محیط‌ زیست

آی‌قصه با حمایت یونسکو با شعار «مواظب کره زمین باشیم» قصه‌های صوتی در حوزه خشکسالی و تغییر اقلیم منتشر خواهد کرد. «حمیدرضا میرزاده»، نویسنده مجموعه داستان‌های محیط زیست، در مورد همکاری یونسکو و آی‌قصه گفت: ...

آی‌قصه با حمایت یونسکو با شعار «مواظب کره زمین باشیم» قصه‌های صوتی در حوزه خشکسالی و تغییر اقلیم منتشر خواهد کرد.

«حمیدرضا میرزاده»، نویسنده مجموعه داستان‌های محیط زیست، در مورد همکاری یونسکو و آی‌قصه گفت: «ما پیشتر در آی‌قصه داستان‌هایی درمورد محیط‌زیست و حیوانات تولید می‌کردیم که بچه‌ها آن را خیلی دوست داشتند. سپس تصمیم گرفتیم تا همکاری‌های خود را گسترش دهیم و داستان‌های بیشتری تولید کنیم.»

او همچنین گفت: «به همین دلیل مجموعه جدید قصه‌های حیوانکی با حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) که یکی از اهداف آن حمایت از کشورهای عضو در زمینه آموزش محیط زیستی است، تهیه و تولید شده تا مخاطبان یونسکو همانند کودکان افغانستان نیز شنونده این مجموعه باشند.»

میرزاده همچنین در ادامه توضیحات خود درباره همکاری آی قصه و یونسکو، گفت: «بر همین اساس آی‌قصه با حمایت و همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و کمیسیون ملی یونسکو در ایران  در مرحله اول تعدادی قصه صوتی برای بچه‌ها در مورد موضوعات خشکسالی و تغییر اقلیم تولید کنیم.»

از این مجموعه تاکنون ۵ قصه صوتی با عناوین «از فرار مغزها تا فرار خرس‌ها»، «جلسه کاملا محرمانه مهاجرت پرندگان»، «ابرکوچولو تشنه می‌شود» ،‌«یوزپلنگ طلایی بزن کنار» و «ابر کوچولو و پرنده مهاجر» تهیه شده‌اند.

این مجموعه با کارگردانی پوریا عالمی، آهنگسازی بامداد افشار، گویندگی نگار استخر، پیمان فاطمی، یاشار ابراهیمی و مهسا نوروزی و با تصویرسازی مجتبی حیدرپناه  هم‌اکنون روی اپلکیشن آی‌قصه منتشر شده است.

این روزها که والدین کمتر فرصت پیدا می‌کنند برای کودکان قصه بگویند و نیاز به داستان صوتی کودکانه احساس می‌شود، اپلیکیشن آی قصه با ارائه قصه‌های صوتی در تسهیل حمایت از کودکان گام برداشته است. این روند نه تنها کمک خواهد کرد تا کودکان از قصه‌های صوتی استفاده کنند، بلکه به قصه‌هایی بر اساس نیازها و مسائل روز دست پیدا خواهند کرد.

همکاری آی‌قصه با یونسکو در حوزه محیط زیست نیز در همین راستاست. علاوه بر آن این همکاری بین‌المللی شرایطی را ایجاد خواهد کرد که آی‌قصه بیشتر از گذشته به مخاطبان فارسی زبان غیر ایرانی هم معرفی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی