ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کوالکام
تکنولوژی

کوالکام فروش تراشه به شرکت‌های روسی را متوقف کرد

کوالکام تایید کرد که به تبعیت از تحریم‌های ایالات متحده، فروش تراشه‌ها و سایر محصولات خود را به شرکت‌های روسیه پس از حمله این کشور به اوکراین متوقف کرده است. «میخائیلو فدروف» وزیر تحویل دیجیتال ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

کوالکام تایید کرد که به تبعیت از تحریم‌های ایالات متحده، فروش تراشه‌ها و سایر محصولات خود را به شرکت‌های روسیه پس از حمله این کشور به اوکراین متوقف کرده است.

«میخائیلو فدروف» وزیر تحویل دیجیتال اوکراین و معاون نخست وزیر این کشور، از کوالکام درخواست کرد تا مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، ارائه خدمات و محصولاتش در روسیه را متوقف کند. او با ارسال نامه‌ای به کوالکام گفت:

«صنعت فناوری اطلاعات همیشه از ارزش‌های مسئولیت‌پذیری و دموکراسی حمایت می‌کند. ما اعتقاد داریم شرکت شما نیز آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد. حالا تعهد امر می‌کند تا انتخابی داشته باشید که آینده را مشخص می‌کند و بیش از هر زمان دیگری، زندگی مردم به انتخاب شما بستگی دارد.

ما از شما درخواست داریم تا زمانی که حمله نظامی روسیه در اوکراین به طور کامل متوقف نشده، به هرگونه روابط و عملیات خود با فدراسیون روسیه پایان دهید.»

بیانیه کوالکام در پاسخ به درخواست اوکراین

کوالکام

کوالکام به دنبال این درخواست، در توییتر خود نوشت:

«کوالکام خواستار راه حلی مسالمت آمیز برای حمله روسیه به اوکراین است و کمک‌های مالی خود را به سازمان‌های امدادی اهدا کرده است. ما همچنین فروش محصولات به شرکت‌های روسی را متوقف کرده‌ایم و از تحریم‌های آمریکا پیروی می‌کنیم.»

فدروف در ادامه با ارسال یک توییت از کوالکام برای تصمیم خود تشکر کرد. او همچنین از این شرکت درخواست کرد تا برای کمک به اوکراین، تلفن‌های ماهواره‌ای خود را برای امدادگران ارسال کنند تا بتوانند سریع‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

اخیرا ایلان ماسک در پاسخ به درخواست‌های اوکراین کمک زیادی به این کشور کرده است. مدیرعامل اسپیس ایکس ابتدا اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در این کشور فعال کرد و سپس ترمینال‌های استارلینک را برای اوکراین ارسال کرده بود. باید دید کوالکام نسبت به درخواست کشور اوکراین چه پاسخی خواهد داد.

همچنین تاکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری ارائه خدمات و محصولات خود را به روسیه متوقف کرده‌اند که از جمله مهم‌ترین شرکت‌ها می‌توان به اپل، مایکروسافت و سامسونگ اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی