ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویتالیک بوترین
تکنولوژی

کمک 5 میلیون دلاری ویتالیک بوترین خالق اتریوم به اوکراین

«ویتالیک بوترین» 28 ساله، یکی از بنیانگذاران روسی-کانادایی اتریوم (ETH) در اوایل ماه آوریل معادل 5 میلیون دلار در قالب اتریوم به اوکراین کمک مالی کرده است. به گفته نهاد «کمک به اوکراین» (Aid for ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

«ویتالیک بوترین» 28 ساله، یکی از بنیانگذاران روسی-کانادایی اتریوم (ETH) در اوایل ماه آوریل معادل 5 میلیون دلار در قالب اتریوم به اوکراین کمک مالی کرده است.

به گفته نهاد «کمک به اوکراین» (Aid for Ukraine) که توسط دولت اوکراین، شرکت خدمات مالی FTX، پلتفرم خدمات سهامداری Everstake و صرافی Kuna برای جمع‌آوری کمک‌های مالی کریپتو برای این کشور ایجاد شده است، بوترین با وجود مبلغ هنگفت سرمایه‌گذاری‌اش در مورد آن هنوز چیزی اعلام نکرده است. ظاهرا مبلغ اهدایی توسط نام دامنه تحت عنوان «vitalik.eth» واریز شده است.

ویتالیک بوترین

نیمی از 5 میلیون دلار به صورت مستقیم برای Aid for Ukraine اهدا شده و نیمی دیگر از آن به حساب خیریه رمزارز Unchain Fund که توسط فعالان جامعه بلاکچین برای کمک‌های بشردوستانه به اوکراینی‌ها اختصاص یافته، اختصاص یافته است.

«الکس بورنیاکوف» معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، در توییت خود از بوترین تشکر کرد و نوشت:

«از کمک‌هایی که به شکل ارز دیجیتال برای نجات جان ما به Aid for Ukraine اهدا می‌شود، بسیار سپاسگزارم. این امر واقعا به تقویت کشور ما و حفاظت از ارزش‌های دموکراتیک آن کمک می‌کند. تشکر ویژه از ویتالیک بوترین برای ایستادن در کنار اوکراین.»

مجموع رمزارزهای اهدایی پس از کمک ویتالیک بوترین

بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط Cointelegraph، میزان کمک‌های ارز دیجیتال ارسال شده به دولت، ارتش و سازمان‌های خیریه اوکراین از 133 میلیون دلار فراتر رفته است. Unchain Fund به تنهایی بیش از 10 میلیون دلار جمع آوری کرده و بیشتر مشارکت‌های آن از توکن‌های NEAR و ETH انجام شده است. اما به طور کلی، به نظر می‌رسد سرعت کمک‌ها کاهش یافته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی