گزارش Speedtest از افزایش ناچیز سرعت اینترنت ثابت ایران اما عدم تغییر رتبه حکایت دارد

گزارش Speedtest از افزایش ناچیز سرعت اینترنت ثابت ایران اما عدم تغییر رتبه حکایت دارد

در بحبوحه جنجال‌های طرح صیانت، بسته‌ها و قیمت اینترنت در کشورمان، جدیدترین گزارش Speedtest از سرعت اینترنت در جهان و ایران منتشر شده که نشان‌دهنده افزایش ناچیز سرعت اینترنت ثابت است. سرعت اینترنت موبایل هم در کشورمان افزایش داشته است.

اسپیدتست هر ماه گزارشی از وضعیت سرعت اینترنت در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند که حالا نوبت به گزارش ماه مارس 2022 رسیده است. طبق این گزارش، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در سطح جهان افزایش پیدا کرده. سرعت جهانی اینترنت موبایل از 29.90 مگابیت بر ثانیه در ماه فوریه، به 29.96 مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش ناچیزی را نشان می‌دهد.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در مارس 2022

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان اما پیشرفت تقریبا مناسبی نسبت به گزارش فوریه داشته و از 61.08 به 62.52 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

سرعت اینترنت موبایل ایران

به سراغ اینترنت موبایل در کشورمان می‌رویم که در روزهای اخیر جنجال‌های زیادی پیرامون آن وجود داشته؛ از حذف بسته‌های اینترنت ارزان‌قیمت غیرقانونی اپراتورها تا احتمال عرضه اینترنت کوپنی 2 گیگابایت در ماه!

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ماه مارس در ایران افزایش پیدا کرده. سرعت اینترنت موبایل کشورمان که در ماه فوریه کاهش یافته بود، حالا با افزایش به 24.90 مگابیت بر ثانیه رسیده تا شاهد صعود 6 رتبه‌ای ایران باشیم. با این همه، هنوز در بخش اینترنت موبایل، در رتبه 74 جهان قرار داریم.

سرعت اینترنت موبایل ایران
میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در مارس 2022

در سطح جهان تغییری در رتبه‌های اول و دوم ایجاد نشده و همچنان امارات متحده عربی و نروژ به ترتیب با سرعت‌های 135.35 و 134.73 مگابیت بر ثانیه در رتبه‌های اول و دوم به چشم می‌خورند. در رتبه سوم اما قطر با پیشی گرفتن از کره جنوبی قرار دارد. در رتبه پنجم همچنان هلند جا خوش کرده است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در مارس 2022

سرعت اینترنت ثابت ایران

حالا نوبت به اینترنت ثابت در کشورمان می‌رسد که کمی افزایش سرعت را تجربه کرده، البته رسیدن سرعت از 9.77 به 9.95 مگابیت در ثانیه در دنیای واقعی به چشم نمی‌آید. علاوه بر این، رتبه کشورمان در لیست اسپیدتست هم تغییری نکرده و همچنان در رتبه 145 جهان قرار داریم که تاسف آور است.

سرعت اینترنت ثابت ایران
میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران مارس 2022

در سطح جهان حالا سنگاپور با شکست شیلی در صدر قرار گرفته و میانگین سرعت 197.97 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شیلی که در رتبه دوم به چشم می‌خورد، میانگین سرعتی برابر 197.28 مگابیت بر ثانیه دارد.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در مارس 2022

در رتبه سوم تا پنجم هم شاهد تغییر هستیم و به ترتیب تایلند، دانمارک و هنگ‌کنگ قرار گرفته‌اند که به ترتیب میانگین سرعتی برابر 187.80، 170.38 و 161.93 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این میان سرعت اینترنت ثابت در ایران هنوز کمتر از ۱۰ مگابیت بر ثانیه است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.