ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوفو UFO
علمی

یک «انجمن مخفی» در پنتاگون مانع از افشای اطلاعات درباره یوفوها شده است

گزارش‌ها حاکی از آن است که نبردی داخلی بر سر میزان انتشار اطلاعات مربوط به یوفوها (UFO) میان مقامات دولت آمریکا در گرفته است. عده‌ای معتقدند که باید اطلاعات بیشتری در اختیار کنگره و عموم ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

گزارش‌ها حاکی از آن است که نبردی داخلی بر سر میزان انتشار اطلاعات مربوط به یوفوها (UFO) میان مقامات دولت آمریکا در گرفته است. عده‌ای معتقدند که باید اطلاعات بیشتری در اختیار کنگره و عموم مردم قرار داده شوند، اما بعضی از مدیران باور دارند که اطلاعات موجود باید محرمانه نگه داشته شود.

چند مقام دولتی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، در گفتگو با خبرگزاری پولیتیکو می‌گویند افرادی در داخل وزارت دفاع آمریکا حضور دارند که نمی‌گذارند برخی اطلاعات بسیار جالب در اختیار مردم قرار بگیرد. با این حال، عده دیگری در داخل و خارج از پنتاگون سعی دارند این اطلاعات را به‌صورت عمومی منتشر کنند.

یکی از ماموران اطلاعاتی دولت آمریکا در گفتگویی در آستانه جلسه استماع کمیته اطلاعات مجلس درباره پدیده‌های هوایی ناشناخته (UAP که معادل ارتش آمریکا برای UFO است) گفت این افراد به انجمن مخفی خود افتخار می‌کنند: «ماجرا شبیه محفل جمجمه و استخوان شده است. آن‌ها خیلی خودشان را جدی می‌گیرند اما ابدا احساس مسئولیت‌پذیری نمی‌کنند. گروهی از افراد هستند که اطلاعات زیادی در این باره دارند، اطلاعاتی که بخش زیادی از آن به خاطر مسائل امنیتی حتی در اختیار کنگره قرار داده نشده است.»

یوفوها UFO

اطلاعات یوفوها باید با اعمال فشار منتشر شود

یکی از دیگر کارمندان وزارت دفاع می‌گوید باید با استفاده از مکانیزم‌های فشار این افراد را مجبور کرد تا اطلاعات خود را با کنگره و مردم به اشتراک بگذارند. با این حال، بخشی از مسئولانی که با پولیتیکو صحبت کرده‌اند، می‌گویند بیش از هر چیز نگران این هستند که برخی مشاهدات بدون توضیح در کنار هزاران رصد UAP قرار گرفته‌اند که عملا فاقد ارزشند.

یکی از مقامات اطلاعاتی دولت آمریکا می‌گوید پدیده‌های هوایی ناشناخته واقعی آن‌قدر نادرند که از هر 5000 مورد شاید تنها در 5 نمونه دیده شوند. او مدعی است مقام مافوقش فکر می‌کند که همه پدیده‌های هوایی ناشناخته زباله هوایی هستند و به همین خاطر بررسی آن‌ها را جدی نمی‌گیرد.

همین رویکرد باعث افزایش تقاضا در دوران ریاست جمهوری ترامپ و بایدن مبنی بر افشای اطلاعات بیشتر درباره یوفوها شده است. وزارت دفاع آمریکا در واکنش به همین درخواست‌ها در ماه نوامبر پارسال به‌صورت عمومی از تشکیل کارگروهی برای مطالعه درباره یوفوها خبر داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • nexaen
    nexaen | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

    دیجیاتو به زرد نویسی وارد میشود. این چه خبریه آخه؟ یک موضوع که فقط در مجلات و رسانه های زرد و دست پایین پیدا میشه.

مطالب پیشنهادی