ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
تکنولوژی

کارمندان اپل با راه‌اندازی کارزار و امضای طومار می‌خواهند مانع از کار حضوری شوند

طبق سیاست جدید اپل، کارمندان باید سه روز در هفته، به صورت حضور کارهای خود را انجام دهند که حالا کارمندان به آن اعتراض کرده‌اند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

گروهی از کارمندان اپل با سیاست جدید غول فناوری مبنی بر اینکه کارمندان باید سه روز در هفته رابه صورت حضوری کار کنند، مخالفت خود را اعلام کرده‌اند.

اوایل ماه جاری میلادی اپل به کارمندان خود اعلام کرد که باید باید از 5 سپتامبر (14 شهریور) سه روز در هفته در دفاتر حضور داشته باشند. طبق اعلام کوپرتینویی‌ها، کارمندان باید در روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و روز سومی که توسط رهبران تیم‌ها تعیین می‌شود، به صورت حضوری کار کنند.

طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، تعدادی از کارمندان اپل از طرح جدید ناراضی هستند و در عوض، از شیوه کاری منعطف حمایت کرده‌اند. در این گزارش به کارزاری اشاره شده که توسط گروه «Apple Together» تشکیل شده و کارمندان در حال امضا کردن آن هستند.

اعتراض کارمندان اپل به سیاست‌های شرکت

اپل

Apple Together در کارزار خود ادعا می‌کند که سیاست‌های یکنواختی که توسط رهبران ارشد اپل تنظیم می‌شود به این موضوع که برخی از کارمندان در خارج از ترتیبات اداری سنتی، به‌صورت شادتر و با بهره‌وری بیشتری کار می‌کنند توجهی نمی‌کند. این گروه کارمندی از ا‌پل می‌خواهد که به کارمندان خود اجازه دهد تا با مدیر خود درباره ترتیبات کاری تصمیم‌گیری کنند و این تصمیم‌ها نباید مشمول تاییدیه‌های سطح بالا یا رویه‌های پیچیده شوند.

در این کارزار آمده که اپل باید به جای منع، کار انعطاف‌پذیر را تشویق کند که در آن کارمندان بتوانند احساس راحتی داشته باشند.

اپل از مدت‌ها قبل مشتاق بوده تا کارمندان خود را به دفاتر بازگرداند. تیم کوک، مدیرعامل این شرکت همیشه از همکاری حضوری به عنوان یکی از نکات اساسی کسب‌و‌کار و موفقیت اپل یاد کرده است.

گروه Apple Together در طول چند سال گذشته با برخی سیاست‌های داخلی این شرکت مخالف کرده است. آن‌ها در اوایل سال جاری نیز نسبت به سیاست ا‌پل برای بازگشت به دفاتر اعتراض کرده بودند. همچنین در آن زمان «یان گودفلو»، مدیر حوزه یادگیری ماشین اپل پس از گذشت بیش از سه سال تصمیم گرفت تا به دلیل سیاست بازگشت به دفاتر استعفا خود را اعلام کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی