ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماهواره های استارلینک
تکنولوژی

هزینه اینترنت استارلینک چقدر است؟

برای استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک چقدر باید هزینه کنید و قیمت سرویس و دیش آن چقدر است؟

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ مهر ۱۴۰۱ | ۲۲:۳۰

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در هفته‌های اخیر و به خصوص در روزهای گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفته؛ اما برای استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک کاربر باید چقدر هزینه کند و قیمت خرید دیش یا ترمینال آن چقدر است؟

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اگرچه قدمت بالایی ندارد، اما در همین مدت زمان حضور در بازار توانسته کاربران زیادی را جذب کند و حالا کاربران در ایران منتظر دسترسی به آن هستند. در حقیقت با برداشته شدن برخی تحریم‌های تکنولوژی علیه ایران از سوی ایالات متحده، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس وعده داده استارلینک را برای کشورمان فعال کند.

در همین راستا در ادامه می‌خواهیم نگاهی به هزینه اینترنت ماهواره ای استارلینک و همچنین قیمت خرید دیش یا ترمینال و سرویس آن داشته باشیم.

هزینه خرید اینترنت استارلینک و قیمت دیش

از همین ابتدا باید بگوییم که اینترنت ماهواره ای استارلینک ارزان نیست و حتی در ماه‌های اخیر قیمت خرید دیش یا کیت آن و همچنین سرویس این اینترنت افزایش پیدا کرده است. در حالی که در گذشته قیمت خرید دیش برابر 499 دلار بود و استارلینک سرویس خود را با قیمت ماهانه 99 دلار ارائه می‌کرد، مدتی است که این قیمت‌ها را افزایش داده است.

هزینه خرید اینترنت ماهواره ای استارلینک شامل یک هزینه اولیه برای خرید تجهیزات و یک هزینه برای سرویس ماهانه آن می‌شود. در حقیقت حالا قیمت دیش یا کیت آن برابر 599 دلار است و هزینه سرویس استارلینک به صورت ماهانه به 110 دلار می‌رسد.

هزینه اینترنت استارلینک

بنابراین حتی اگر روزی پای اینترنت استارلینک به کشورمان باز شود، با قیمت‌های نجومی هم برای تجهیزات و هم برای سرویس ماهانه آن روبه‌رو می‌شویم. با یک حساب سرانگشتی و درنظر گرفتن هزینه‌های جانبی، قیمت دیش استارلینک در ایران نزدیک به 20 میلیون تومان می‌شود و هزینه سرویس ماهانه‌اش هم از 3 میلیون تومان فراتر می‌رود. بنابراین بسیاری از مردم کشورمان قادر به تهیه آن نخواهند بود.

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع کامل از اینترنت ماهواره ای استارلینک ، سرعت اینترنت استارلینک و همچنین نحوه استفاده از آن، مقاله‌های زیر را بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • babakirani
  babakirani | ۳ آبان ۱۴۰۱

  کاملا طبیعیه دو الی سه روز پیش سرعت دانلود 4g شبانه من خیلی بالا بود جوری که تو این یک ساله چنین سرعتی نداشتم به خاطر بسته شدن اینستاگرام و غیره بار از رو شبکه برداشته شده بود استارلینک همینه تعداد ماهواره هاش کامل نشده و مدام ورژن جدید ماهواره هاش پرتاپ میشه ورژن ۰.۹ ورژن ۱.۰ و ورژن ۱.۵ که ارتباط لیزری داره نیاز به ایستگاه زمینی نداره و ورژن دو حتی میتونه بدون دیش با موبایلتون در ارتباط باشه تعداد و ورژنای جدید با این مشکل مبارزه میکنه

 • s.s.b
  s.s.b | ۸ مهر ۱۴۰۱

  ظاهرا دقت به خرج ندادین تو همین digiato خوندم تو شیلی قیمت 50 درصد ارزونتره قیمت ماهانه پس ریجن منطقه ای داره تو افریقا هم قراره بیاد اونجا کی 100 دلار داره ؟

 • Nasserxan
  Nasserxan | ۶ مهر ۱۴۰۱

  خیلی هزینه ش بالاست متاسفانه

مطالب پیشنهادی