ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مخابرات دلیل قطعی سرویس اینترنت در برخی مناطق را قطعی برق عنوان کرد

مخابرات علت قطعی سرویس اینترنت در روز گذشته را قطعی برق اعلام کرد و از تلاش برای رفع این اختلال خبر داد.

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۶ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۵

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل مخابرات با بیان اینکه علت قطعی سرویس اینترنت در روز گذشته قطعی برق بوده از تلاش برای رفع این اختلال خبر داد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایرنا،«محمدرضا بیدخامم» با تاکید بر اینکه علت اختلال به وجود آمده در برخی سرویس‌های این شرکت نظیر اینترنت، قطع برق در یکی از مناطق است، گفت: «با تلاش همکاران ما بخش عمده‌ای از اختلالات رفع شده است.»

از ساعت 3 عصر روز گذشته (سه‌شنبه) برخی از سرویس‌های شرکت مخابرات ایران دچار اختلال شده است. کاربران در این ساعات نه تنها امکان دسترسی به اینترنت بین‌المللی را ندارند بلکه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات نیز از مسیر سرویس‌های مخابرات مختل شده است.

مدیرکل ارتباطات مخابرات و امور بین الملل مخابرات به خبرنگار ایرنا گفت: «علت اختلال به وجود آمده در برخی سرویس‌های مشتریان در شهر تهران در این مجموعه به دلیل قطع برق است.»

او در توضیحات خود با تاکید بر اینکه با تلاش همکارانش در شب گذشته، این مشکل در اغلب نقاط حل شد، ادامه داد: «اکنون بخش اندکی از سرویس‌های مشترکان تهرانی دچار مشکل است که آن نیز به زودی رفع خواهد شد.»

کابران سرویس‌های اینترنت مخابرات در روزهای گذشته به طور مداوم با اختلال، قطعی و هچنین کاهش سرعت اینترنت روبرو بوده‌اند. این روزها کیفیت خدمات اینترنت کاهش محسوسی پیدا کرده و گروهی این روند را مخل پیشبرد برنامه‌های کاری خود عنوان کرده‌اند.

هرچند مدیرکل ارتباطات مخابرات این اختلال پیش آمده را حاصل مشکلات به جا مانده از قطعی برق عنوان کرده، اما برخی کاربران اینترنت هم بر این موضوع تاکید دارند که با وجود پرداخت پیشاپیش هزینه اینترنت امکان استفاده از آن را ندارند و مسئولان این حوزه باید نسبت به این قطعی گسترده پاسخگو باشند.

از سویی دیگر در شرایطی که مدیر کل ارتباطات مخابرات اختلال پیش آمده در قطع سرویس اینترنت را به دلیل قطعی برق دانسته، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت به فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ اشاره کرد و اعتقاد دارد این پلتفرم‌های عمدتا آمریکایی در اعتراضات اخیر نقش داشته‌اند و به مردم آسیب زده‌اند.

او همچنین رفع فیلتر این پلتفرم‌ها را وابسته به نظر مراجع ذی‌صلاح دانست. البته نهادهای ذی‌صللاح به طور روشن و شفاف در توضیحات وزیر مشخص نشده‌اند، اما این اظهار نظر گمانه‌زنی درباره قطع کامل اینترنت توسط نهادهای ذی‌صلاحی که اطلاعاتی درباره آنها در درست نیست را تشدید کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • رضا
    رضا | ۶ مهر ۱۴۰۱

    تو این دولت جدید چقدر قطعی برق داریم!
    قبلا از این اتفاقات نبودها

مطالب پیشنهادی