ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
تکنولوژی

اسپیس ایکس سرویس Swarm را با هزینه ماهانه 5 دلار برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء راه‌اندازی کرد

کاربران برای استفاده از سرویس به تجهیزات مختلفی مانند Swarm Eval Kit با قیمت 449 دلار نیاز دارند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

اسپیس ایکس به طور رسمی سرویس Swarm را راه‌اندازی کرده که اینترنت ماهواره‌ای جهانی را با هزینه‌ای کم برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء (loT) فراهم می‌کند. این سرویس با هزینه 5 دلار در ماه به مشتریان ارائه می‌شود و برای استفاده از آن باید تجهیزات خاصی تهیه کرد.

سال گذشته، اسپیس ایکس استارتاپ داده‌های ماهواره‌ای Swarm مستقر در مانتین ویو، کالیفرنیا را خریداری کرد که اکنون به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آن فعالیت می‌کند. از سال گذشته تاکنون، این استارتاپ که ارزش آن در اوایل سال 2019 به 85 میلیون دلار رسیده بود، 120 ماهواره خود را وارد مدار کرده است.

حالا همانطور که «مایکل شیتز» از CNBC اشاره می‌کند، اسپیس اکنون تبلیغ اتصال اینترنت اشیاء ماهواره‌ای سرویس Swarm را در وب‌سایت استارلینک با قیمت ماهانه 5 دلار آغاز کرده است.

سرویس Swarm

در توضیحات وب‌سایت اسپیس ایکس برای Swarm آمده است:

«Swarm با استفاده از ماهواره‌های فوق‌العاده کوچک خود در مدار پایین، اتصال ماهواره‌ای با پهنای باند کم را تنها با هزینه 5 دلار در ماه فراهم می‌کند. ماهواره‌های Swarm هر نقطه روی زمین را پوشش می‌دهند و دستگاه‌های اینترنت اشیاء را قادر می‌سازند تا در هر مکانی با قیمت مناسب کار کنند. Swarm اتصال جهانی برای دستگاه‌های loT را با کمترین هزینه ممکن فراهم می‌کند.»

در بخش دیگری از این وب‌سایت توضیح داده شده که ماهواره‌های Swarm در مداری با ارتفاع 550-450 کیلومتری می‌چرخند و پوشش کاملا جهانی را ارائه می‌کنند.

زیرمجموعه اسپیس ایکس همچنین کوچکترین ماهواره‌های عملیاتی در فضا را دارد که اندازه آن‌ها فقط 11 در 11 در 2.8 سانتی‌متر است. به علت همین اندازه کوچک، هزینه پرتاب آن‌ها بسیار کمتر از اکثر ماهواره‌ها است.

تجهیزات سرویس اسپیس ایکس

اینترنت اشیا

برای استفاده از این سرویس، کاربران به Swarm Asset Tracker ،Swarm Eval Kit و مودم Swarm M138 نیاز دارند که هم اکنون به ترتیب با قیمت اولیه 449 دلار، 99 دلار و 89 دلار برای پیش‌سفارش در دسترس هستند و از 30 نوامبر 2022 (9 آذر) عرضه خواهند شد.

مودم Swarm در دستگاه‌های اینترنت اشیاء تعبیه می‌شود و کیت Eval امکان پیام‌رسانی و توسعه محصول اینترنت اشیاء را فراهم می‌کند. Swarm Asset Tracker نیز به کاربران امکان می‌دهد تا داده‌های مکانی را با استفاده از صورت فلکی شرکت با پوشش 100 درصد جهانی ردیابی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی