ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

صندل‌های استیو جابز
تکنولوژی

صندل‌های قدیمی استیو جابز با پیشنهاد احتمالی ۸۰ هزار دلار به حراج گذاشته می‌شوند

حراجی Julien’s Auctions انتظار دارد تا این صندل‌ها با پیشنهادی بین 60 تا 80 هزار دلار فروخته شوند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

تاکنون محصولات قدیمی زیادی از کمپانی اپل، مانند اولین کامپیوتر مکینتاش یا کارت ویزیت اصلی «استیو جابز» در حراجی‌ها به فروش گذاشته شده است. حالا در یک مورد عجیب، صندل‌های متعلق به استیو ‌جابز که توسط بنیان‌گذار فقید غول فناوری پوشیده شده است، به حراج گذاشته شده و طبق گفته حراجی Julien’s Auctions، انتظار می‌رود پیشنهادهایی بین 60 تا 80 هزار دلار دریافت کند.

طبق گزارش‌های موجود، این جفت صندل Birkenstock در دهه 1970 و 1980 توسط جابز پوشیده شده و «مارک شف»، سرآشپزی که در دهه 1980 یکی از املاک او در آلبانی، کالیفرنیا را مدیریت می‌کرد، آنها را از زباله‌ها بیرون آورده است.

حراج صندل‌های استیو جابز

حراج صندل جابز

در توضیحات این حراجی در وب‌سایت Julien’s Auctions آمده است:

«استیو جابز این صندل‌ها را در بسیاری از لحظات مهم تاریخ اپل می‌پوشید. در سال 1976، او همراه با استیو وزنیاک، بنیان‌گذار اپل، شروع به کار با رایانه اپل در گاراژ لوس آلتوس کرد و در آن هنگام معمولاً این صندل‌ها را می‌پوشید.»

برنده این حراجی همچنین یک NFT رایگان از صندل‌ها دریافت خواهد کرد.

مناقصه صندل‌های استیو جابز از ساعت 6:30 عصر روز جمعه، 20 آبان‌ماه (به وقت تهران) با قیمت اولیه 15 هزار دلار آغاز می‌شود. این صندل‌ها آخرین‌بار در سال 2016 به حراج گذاشته شدند. در آن زمان به یک مهمان ناشناس به قیمت 3400 دلار فروخته شدند. باید دید در‌نهایت فردی راضی خواهد بود تا برای این صندل‌های قدیمی 60 هزار دلار هزینه کند یا خیر.

از جمله محصولاتی که در گذشته به حراجی گذاشته شده است، می‌توان به نمونه اولیه «اپل وان» متعلق به استیو جابز اشاره کرد که با قیمت نیم میلیون دلار به حراج گذاشته شد. پیش از آن نیز یک چک 9 دلاری اپل با امضای استیو ‌جابز و نسخه کمیاب اپل-1 با امضای وزنیاک از جمله محصولات مربوط به غول کوپرتینویی بودند که به حراج گذاشته شدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی