ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر بلو
تکنولوژی

تغییر جدید توییتر بلو: حساب‌های جدید پس از 90 روز می‌توانند تیک آبی را خریداری کنند

همچنین ایلان ماسک گفته که پس از راه‌اندازی مجدد توییتر بلو، کاربران فقط پس از تایید توییتر می‌توانند نام کاربری خود را تغییر دهند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

طبق توضیحات ارائه‌شده در وب‌سایت این شرکت، توییتر پس از راه‌اندازی مجدد سرویس اشتراکی Twitter Blue خود (احتمالاً در 8 آذرماه) به کاربرانی که زمان عضویت آنها در این شبکه اجتماعی کمتر از 90 روز است، اجازه ثبت نام در آن را نخواهد داد.

با این وجود، کاربران قادر نخواهند بود که بلافاصله پس از ایجاد حساب کاربری جدید، این سرویس را خریداری کرده و فوراً تیک آبی تأییدیه را دریافت کنند. این تصمیم که در صفحه About Twitter Blue از وب‌سایت رسمی توییتر درباره آن توضیح داده شده، می‌تواند به‌عنوان راه‌حلی برای کاهش حساب‌های کلاهبرداری‌ و جعل‌کننده حساب‌های دیگران گرفته شده باشد که تقریباً از زمان راه‌اندازی این سرویس، باعث آشفتگی شبکه اجتماعی شده‌اند.

طبق نسخه آرشیو ارائه‌شده توسط Wayback Machine، برنامه قدیمی توییتر دوره انتظار مشخصی نداشت، اما شامل هشداری می‌شد که «حساب‌های توییتر ایجاد‌شده در تاریخ 9 نوامبر 2022 یا بعد از آن، نمی‌توانند مشترک توییتر بلو شوند».

تغییر نام کاربری پس از تایید توییتر

توییتر بلو

علاوه بر این، مدیرعامل جدید شرکت، ایلان ماسک گفته است که پس از راه‌اندازی مجدد این سرویس، حساب‌های تأیید‌شده در هنگام تغییر نام کاربری خود، تیک آبی را از دست می‌دهند و پس از بررسی و تأیید توییتر درباره پیروی از سیاست‌های این شبکه اجتماعی، دوباره آن را به دست خواهند آورد. ماسک همچنین گفته بود که اگر می‌خواهید یک حساب «طنز» (Parody) ایجاد کنید، باید در بیوگرافی و نام حساب خود به این موضوع اشاره کنید.

سرویس هشت دلاری توییتر بلو که شامل تیک آبی تأییدیه این شبکه اجتماعی نیز می‌شود، هفته گذشته به‌طور رسمی در دسترس کاربران iOS قرار گرفته بود و می‌توانستند برای ثبت نام در آن درخواست دهند. با این حال، آشفتگی بسیار زیادی پس از آن صورت گرفت و بسیاری از کاربران پس از دریافت تیک آبی، حساب افراد مشهور (حتی خود ایلان ماسک) را جعل کردند. حساب «عیسی مسیح» از جمله حساب‌هایی بود که موفق شد تیک آبی خود را دریافت کند. با وجود همین مشکلات، توییتر تصمیم گرفت تا ثبت‌ نام کاربران جدید در این سرویس را متوقف کند و اکنون به نظر می‌رسد که محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از وقوع چنین آشفتگی‌هایی در آینده گرفته شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی