ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حساب توییتر دونالد ترامپ
تکنولوژی

ایلان ماسک حساب دونالد ترامپ در توییتر را فعال کرد

ایلان ماسک پس از پایان یک نظرسنجی، حساب توییتر رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ را دوباره فعال کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۴

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر دیروز شروع به برگرداندن برخی حساب‌های مسدود‌شده توییتر کرد، اما برای رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ تصمیم به برگزاری یک نظرسنجی گرفت تا نظر کاربران را درباره برگرداندن حساب او جویا شود. حالا پس از پایان این نظرسنجی، حساب دونالد ترامپ که از ژانویه 2021 مسدود بود، دوباره فعال شده است.

پس از پایان این نظرسنجی که در آن 15 میلیون نفر شرکت کردند، ایلان ماسک در توییتی از فعالسازی مجدد حساب ترامپ خبر داد. حالا هم حساب realDonaldTrump رسماً فعال شده و توییت‌های سابق دونالد ترامپ قابل مشاهده است.

نظرسنجی ایلان ماسک برای برگرداندن حساب دونالد ترامپ

در حالی که ایلان ماسک پس از خرید توییتر اعلام کرد به دنبال تشکیل یک شورا برای نظارت روی محتوا و تصمیم‌گیری درباره برگرداندن حساب‌های توییتر مسدودشده است، حالا بدون چنین شورایی با یک نظرسنجی، حساب دونالد ترامپ را دوباره فعال کرده است.

ماسک توییتر دیروز تصمیم به برگزاری یک نظرسنجی گرفت و 15 میلیون نفر در آن شرکت کردند. طبق نتایج این نظرسنجی، 51.8 درصد موافق برگرداندن دونالد ترامپ به توییتر هستند و 48.2 درصد نمی‌خواهند حساب رئیس‌جمهور سابق آمریکا در این شبکه اجتماعی فعال شود.

نظرسنجی ایلان ماسک

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، اختلاف میان موافقان و مخالفان کم است و البته نمی‌دانیم چه تعداد از آن‌ها ربات هستند. بنابراین شاید بخشی از نتیجه بالا ناشی از فعالیت ربات‌ها باشد. در هر صورت به گفته ماسک، 134 میلیون نفر این نظرسنجی را دیده‌اند که 15 میلیون نفر یعنی 11 درصد این جمعیت در آن مشارکت کرده‌اند.

در حال حاضر نمی‌دانیم ایلان ماسک واقعاً به‌خاطر نتایج این نظرسنجی تصمیم به فعال‌سازی حساب توییتر دونالد ترامپ گرفته یا از قبل چنین برنامه‌ای داشته است. برای مثال اواخر سال گذشته میلادی مالک جدید توییتر با یک نظرسنجی، از کاربران درباره فروش 10 درصد از سهامش در تسلا سؤال پرسید که پس از مثبت‌شدن نتیجه این نظرسنجی، شروع به فروش سهام خود کرد. با این حال وال‌ استریت ژورنال در گزارشی گفت که مدیرعامل تسلا دو ماه پیش از برگزاری نظرسنجی، درباره فروش سهام تصمیم‌گیری کرده بود.

حساب دونالد در 8 ژانویه 2021 و پس از حمله طرفدارانش به کنگره آمریکا در 6 ژانویه، مسدود شد. از آن زمان تا به امروز کاربران هنگامی که حساب توییتر رئیس‌جمهور سابق آمریکا را باز می‌کردند، با پیام تعلیق‌شدن حساب ترامپ یا «account suspended» روبه‌رو می‌شدند. اما حالا این حساب فعال است.

حساب دونالد ترامپ در توییتر

پس از مسدود‌شدن حساب رئیس‌جمهور سابق آمریکا در توییتر، دونالد ترامپ شبکه اجتماعی Truth Social را راه‌اندازی کرد. پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک و شایعات مبنی بر برگرداندن حساب ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت که شبکه اجتماعی‌اش را رها نمی‌کند. حتی دونالد ترامپ دیروز هم از دنبال‌کنندگان خود خواست در نظرسنجی ایلان ماسک شرکت کنند، اما در Truth Social باقی می‌ماند.

نظرسنجی دونالد ترامپ

باید منتظر ماند و دید دونالد ترامپ شروع به استفاده مجدد از توییتر می‌کند یا خیر. علاوه بر این، نمی‌دانیم تصمیم اخیر ایلان ماسک چه تأثیری روی آینده توییتر دارد. در حال حاضر این شبکه اجتماعی با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ از استعفای گسترده کارکنان گرفته تا کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی. حتی سرویس جدید توییتر بلو 8 دلاری هم دردسرهای خودش را داشت.

به باور برخی کارمندان قدیمی توییتر، این شبکه اجتماعی تنها چند هفته دیگر دوام می‌آورد، اما شاید با برگرداندن حساب دونالد ترامپ، وضعیت بهبود پیدا کند، البته این احتمال وجود دارد که وضعیت بدتر شود و فروپاشی احتمالی توییتر سرعت بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی