ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

توییتر قابلیت کمک به جلوگیری از خودکشی را دوباره در دسترس قرار داد

به گفته توییتر، قابلیتی موسوم به ThereIsHelp# دوباره فعال شده است. با این قابلیت اگر کاربر به‌دنبال محتوای خاصی بگردد، توییتر پیام‌هایی مبنی بر جلوگیری از خودکشی را نشان می‌دهد و همچنین کاربر را به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

به گفته توییتر، قابلیتی موسوم به ThereIsHelp# دوباره فعال شده است. با این قابلیت اگر کاربر به‌دنبال محتوای خاصی بگردد، توییتر پیام‌هایی مبنی بر جلوگیری از خودکشی را نشان می‌دهد و همچنین کاربر را به‌سمت چند خط تلفن مخصوص و دیگر منابع مفید هدایت می‌کند. رویترز چند روز پیش مدعی شده بود که توییتر این ویژگی را از پلتفرم خود حذف کرده، اما ایلان ماسک این خبر را تکذیب کرده است.

زمانی که رویترز گزارش خود را منتشر کرد، «الا اروین»، رئیس واحد اعتماد و ایمنی توییتر با تأیید این موضوع یادآور شد که حذف این ویژگی موقتی است، اما یک روز بعد، ایلان ماسک حذف این قابلیت را تکذیب کرد. او در توییتی نوشت: «پیام مربوطه هنوز در دسترس است. این خبر کذب است.» ماسک همچنین مدعی شد که خود توییتر از خودکشی جلوگیری نمی‌کند.

اروین گفته بود که توییتر می‌خواهد رویکرد گوگل را در مسئله خودکشی در پیش بگیرد. با وجود این که غیرفعال‌سازی پیام ThereIsHelp# موقتی بوده است، فعالان ایمنی آنلاین زبان به انتقاد از این شبکه اجتماعی گشوده‌اند.

صدای منتقدان توییتر دوباره بلند شد

«ارلیانی عبدالرحمان»، عضو سابق شورای اعتماد و ایمنی توییتر که حالا منحل شده است، به رویترز گفته بود که به نظرش این اتفاق بی‌اندازه نگران‌کننده و خطرناک است. او مدعی بود که بسیاری از شرکت‌ها در زمان تغییر این سیستم‌ها، کار خود را به‌صورت موازی پیش می‌برند تا قابلیت‌های موجود از دسترس خارج نشوند.

توییتر در یکی از پست‌های وبلاگ خود درباره قابلیت ThereIsHelp# اعلام کرده است که نسبت به مسئولیت خود برای فراهم‌سازی بستر دسترسی و ارائه پشتیبانی به کاربران آگاه است. این ویژگی هم‌زمان با خرید توییتر توسط ایلان ماسک تغییراتی پیدا کرد تا اطلاعات مربوط به فجایع طبیعی در اندونزی و مالزی را هم نشان دهد.

مالک توییتر هنوز به درخواست‌ها برای اظهارنظر پیرامون گفته‌های مدیر واحد اعتماد و ایمنی واکنشی نشان نداده است. واحد روابط عمومی این شرکت هم از زمان ورود ماسک تعطیل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی