ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
کسب و کار

80 درصد کارمندان توییتر احتمالاً از زمان ورود ایلان ماسک از این شرکت جدا شده‌اند

گزارشی تازه می‌گوید 80 درصد از کارمندان توییتر دیگر در این شرکت کار نمی‌کنند و این شبکه اجتماعی فعلاً 1300 کارمند دارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

اسناد داخلی توییتر نشان می‌دهد که این شرکت از زمان ورود ایلان ماسک حدود 80 درصد از کارمندان خود را اخراج کرده است و هم‌اکنون حدود 1300 کارمند دارد. یکی از کارمندان فعلی می‌گوید این شرکت با داشتن کمتر از 550 مهندس تمام‌وقت احتمالاً در حفظ پایداری سرویس‌ها و تلاش هم‌زمان برای افزودن قابلیت‌های جدید با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

براساس اسنادی که به دست خبرگزاری CNBC رسیده است، توییتر درحال‌حاضر حدود 1300 کارمند فعال دارد که 75 نفر از آن‌ها به‌زودی این شرکت را ترک می‌کنند. در این میان 40 نفر از تیم مهندسان هستند. به‌علاوه، ظاهراً مجموع تعداد نیروهای تیم اعتماد و ایمنی توییتر به کمتر از 20 کارمند تمام‌وقت رسیده است.

اسناد داخلی این شرکت نشان می‌دهد که هم‌اکنون حدود 1400 کارمند توییتر هنوز حقوق دریافت می‌کنند، اما لازم نیست وظایف قبلی خود را انجام دهند. خیلی از آن‌ها پس از دریافت ایمیل ایلان ماسک برای ورود به دوران توییتر 2.0 استعفا کرده بودند.

کاهش کارمندان توییتر برای توسعه این پلتفرم مشکل‌ساز خواهد شد

به گفته یکی از مهندسانی که از توییتر کناره‌گیری کرده است، فقدان کارمند حفظ پایداری سرویس‌ها و توسعه قابلیت‌های جدید را مشکل خواهد کرد. این فرد که نخواسته است هویتش فاش شود، می‌گوید کد پایه توییتر بسیار بزرگ و حفظ آن نیازمند آگاهی درباره پلتفرم‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی گوناگون است. او می‌گوید با توجه به اخراج این حجم از نیروهای آگاه به کد، آموزش نیروهای جدید هم کار آسانی نخواهد بود.

ایلان ماسک به حدود 130 کارمند از دیگر کسب‌وکارهای خود ازجمله تسلا، اسپیس‌ایکس و بورینگ کمپانی اجازه داده است تا در توییتر کار کنند. او از زمان تصاحب این شرکت با انتقاد شدید سهامداران تسلا روبه‌رو بوده است. این دسته از سهامداران باور دارند که مشغولیت‌های ماسک باعث شده است تا وی نتواند تمرکز کافی برای هدایت تسلا را داشته باشد. به‌علاوه، فروش احتمالی میلیاردها دلار از سهام این شرکت خودروسازی برای پرداخت هزینه خرید توییتر، واکنش سهامداران را در پی داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی