ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت
تکنولوژی

مایکروسافت از هوش مصنوعی OpenAI برای پاسخ‌دادن به ایمیل مشتریان استفاده می‌کند

طی این همکاری جدید، قابلیت‌های هوش مصنوعی OpenAI، سازنده ChatGPT، به برنامه Viva Sales اضافه می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۴

مایکروسافت که اخیراً ChatGPT را برای بهبود جلسات آنلاین به تیمز اضافه کرده بود، حالا می‌خواهد قابلیت‌های هوش مصنوعی OpenAI را به یکی دیگر از محصولات خود اضافه کند.

طبق گزارش بلومبرگ، برنامه Viva Sales که ابزارهای آفیس مایکروسافت و برنامه‌های کنفرانس ویدیویی را با نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان متصل می‌کند، طی این همکاری جدید قادر خواهد بود تا با کمک محصول OpenAI برای ایجاد متن، به ایمیل مشتریان پاسخ دهد.

ابزارهای هوش مصنوعی OpenAI که شامل GPT 3 (سیستمی که اساس چت‌بات ChatGPT است) می‌شود، داده‌های موردنیاز خود را از سوابق مشتری و نرم‌افزار ایمیل آفیس جمع‌آوری می‌کند. سپس از این اطلاعات برای ایجاد ایمیل‌های حاوی متن شخصی، جزئیات قیمت و تبلیغات استفاده می‌شود.

برنامه Viva Sales ابتدا در ماه اکتبر منتشر شد و با برنامه مدیریت مشتری Dynamics مایکروسافت و رقیب آن، Salesforce کار می‌کند. همچنین کاربرانی که نسخه‌های پریمیوم Dynamics را دریافت کرده باشند و مشتریانی که در ماه 40 دلار برای سرویس Salesforce هزینه می‌کنند، به‌صورت رایگان به این برنامه دسترسی خواهند داشت.

سرمایه‌گذاری مایکروسافت روی OpenAI

مایکروسافت که ماه گذشته یک قرارداد سرمایه‌گذاری با OpenAI منعقد کرد و گفته می‌شود 10 میلیارد دلار ارزش دارد، تاکنون محصولات و سیستم‌های هوش مصنوعی آن را به نرم‌افزارها و فضای ابری اضافه کرده است. ماه گذشته در گزارش دیگری گفته شده بود که مایکروسافت قصد دارد از ChatGPT برای تقویت موتور جستجوی بینگ (Bing) خود استفاده کند و مدیران این شرکت تاکنون درباره طیف گسترده‌ای از کاربردهای مصرفی و تجاری همکاری با OpenAI صحبت کرده‌اند.

ChatGPT که می‌تواند زبان طبیعی انسان را متوجه شود و متون نوشتاری بسیار دقیقی مشابه انسان تولید کند، از زمان راه‌اندازی در نوامبر گذشته، بسیاری از افراد، ازجمله استادان دانشگاه را شگفت‌زده کرده است. همچنین اخیراً در گزارش دیگری گفته شده بود که این چت‌بات سریع‌ترین رشد یک برنامه در تاریخ را داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی