ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بانک Signature
کسب و کار

بانک رمزارزی Signature در آمریکا تعطیل شد؛ آغاز دومینوی سقوط؟

رگولاتورهای نیویورک با تشخیص ریسک‌های سیستمی، بانک Signature را که در دنیای رمزارزها شهرت داشت، تعطیل کردند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰

بانک Signature به‌عنوان یکی از دو مقصد اصلی شرکت‌های رمزارزی در آمریکا به سومین بانک ایالات متحده تبدیل شد که در یک هفته اخیر سقوط می‌کند. وزارت خزانه‌داری، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا در بیانیه مشترکی اعلام کرده‌اند که مشتریان این بانک به سرمایه‌های خود دسترسی خواهند داشت.

این بیانیه مشترک می‌گوید بانک Signature به‌خاطر ریسک‌های سیستمی تعطیل شده است و مشتریان بانک فراتر از بیمه 250 هزار دلاری شرکت بیمه سپرده فدرال، تحت حمایت قرار می‌گیرند تا به پول‌های خود دسترسی داشته باشند. Signature تا تاریخ 31 دسامبر 2022 حدود 88.5 میلیارد دلار سپرده داشته است. حالا دپارتمان خدمات مالی نیویورک کنترل این شرکت را در اختیار دارد.

با تعطیلی بانک Signature کار شرکت‌های رمزارزی سخت می‌شود

بانک Signature یکی از دو بانک بزرگ آمریکایی بود که به‌طور عمده در دنیای رمزارزها شهرت داشت. این شرکت هم مثل بانک سیلورگیت که چند روز پیش منحل شد، شبکه‌ای داشت که به کمپانی‌های رمزارزی اجازه می‌داد تا در‌لحظه دلار جابه‌جا کنند. حالا با توجه به اینکه هر دوی این بانک‌ها از بین رفته‌اند، به‌سختی می‌توان سرمایه‌های رمزارزی را به‌سرعت تبدیل به دلار کرد.

صرافی رمزارزی بزرگ کوین‌بیس یکی از مشتریان Signature بود و در این شرکت 240 میلیون دلار سرمایه نقدی داشت. این صرافی حالا اعلام کرده است که از دیگر شرکای بانک‌دار خود کمک خواهد گرفت تا تراکنش‌های کاربران را تکمیل کند.

در بیانیه منتشرشده همچنین گفته شده که تمهیداتی برای بازگشت سرمایه‌های مشتریان بانک سیلیکونی ولی اندیشیده شده است. این بانک هفته گذشته تعطیل شد تا دومین سقوط بزرگ یک مؤسسه مالی در آمریکا را رقم بزند و احتمالاً این وحشت مسری را به‌وجود بیاورد.

رگولاتورهای آمریکا می‌گویند مشتریان بانک سیلیکون ولی از امروز به سرمایه‌های بدون بیمه خود دسترسی پیدا خواهند کرد. با‌این‌حال، این بیانیه تأکید کرده است که در مورد هیچ‌کدام از این بانک‌ها، از درآمدهای مالیاتی برای جبران خسارت مشتریان استفاده نخواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی