ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

API توییتر
نرم افزار و اپلیکیشن

تیک‌های آبی سیستم قدیمی توییتر هنوز حذف نشده‌اند؛ به‌استثنای اکانت نیویورک تایمز!

مشکل ایلان ماسک با نیویورک تایمز باعث شده است این اکانت یکی از اولین اکانت‌هایی باشد که تیک قدیمی خود را از دست می‌دهد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

درحالی‌که توییتر وعده داده بود از روز اول آوریل تیک‌های تأییدیه سیستم قدیمی خود را حذف می‌کند، این اقدام هنوز چندان عملی نشده و تنها اکانت روزنامه نیویورک تایمز تیک آبی خود را از دست داده است. گزارشی می‌گوید فرایند حذف تیک‌ها ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

به گزارش گاردین، شبکه اجتماعی متعلق به ایلان ماسک چندی قبل اعلام کرد که از اول آوریل تنها تیک اکانت‌های مشترک سرویس بلو باقی می‌ماند؛ اما هنوز به‌طور گسترده شاهد وقوع چنین اتفاقی نیستیم. تنها مورد مشهود اکانت رسانه نیویورک تایمز است که گفته بود بابت دریافت تأییدیه سرویس توییتر بلو را خریداری نخواهد کرد و به‌نظر می‌رسد که ماسک به همین دلیل تیک این اکانت را حذف کرده است.

نیویورک تایمز همچنین گزارش داده بود که برنامه توییتر برای حذف تیک‌های قدیمی واقعی است، اما درنهایت تیک 10 هزار سازمان پرطرفدار باقی خواهد ماند. بر همین اساس، تیک اکانت این نشریه با 55 میلیون دنبال‌کننده هم نباید حذف می‌شد، اما کشمکش ماسک و نیویورک تایمز ظاهراً مانع از حفظ این تأییدیه شده است.

حذف تیک‌های آبی قدیمی توییتر ظاهراً به‌مرور‌زمان انجام می‌شود

از سوی دیگر، نشریه واشنگتن پست در گزارشی مدعی شده است که حذف تیک‌های آبی سیستم قدیمی توییتر ممکن است زمان زیادی طول بکشد چون اجرای این برنامه شامل بررسی مؤلفه‌های دستی بسیاری است.

در گذشته اگر روی تیک آبی موجود در پروفایل کاربران توییتر کلیک می‌کردید، با توجه به اینکه تأییدیه در سیستم قبلی انجام شده یا بخشی از سرویس بلو بود، توضیح متفاوتی دریافت می‌کردید، اما حالا تنها یک نوشته برای همه تیک‌های آبی نمایش داده می‌شود که می‌گوید: «[این اکانت] تأیید شده چون مشترک توییتر بلو است یا در سیستم سنتی تأیید شده است.»

خیلی از خبرگزاری‌های بزرگ ازجمله CNN، لس‌آنجلس تایمز و واشنگتن پست گفته بودند که حاضر به پرداخت حق اشتراک برای دریافت تیک آبی در توییتر نیستند. حالا اگرچه تیک اکانت اصلی نیویورک تایمز حذف شده است، سایر اکانت‌های این رسانه ازجمله New York Times Arts و New York Times Travel تیک طلایی دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

    نیویورک تایمز خط مشی جهت دار و چپگرایانه داره

مطالب پیشنهادی