ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
مالی و سرمایه گذاری

مدیرعامل گوگل با درآمد 226 میلیون دلاری، یکی از پردرآمدترین مدیران دنیا در سال 2022 شد

دریافتی پیچای را 218 میلیون دلار پاداش سهام، 2 میلیون دلار حقوق پایه سالانه و 6 میلیون دلار برای امنیت شخصی تشکیل می‌دهد.

«سوندار پیچای»، مدیرعامل آلفابت و گوگل، سال گذشته درمجموع 226 میلیون دلار درآمد داشته است تا به یکی از پردرآمدترین مدیران عامل آمریکا تبدیل شود.

طبق گزارش منتشرشده توسط اینسایدر، در سال 2022 به مدیرعامل و مالک گوگل بیش از 218 میلیون دلار پاداش سهام پرداخت شده است. پیچای همچنین در طول یک سال حقوق پایه 2 میلیون دلاری را دریافت می‌کند که از سال 2020 تغییری نکرده است. اسناد فاش‌شده همچنین اشاره می‌کنند که آلفابت تقریباً 6 میلیون دلار برای امنیت شخصی مدیرعامل خود هزینه کرده و بنابراین پیچای یکی از پردرآمدترین مدیران عامل شرکت‌های فناوری در سال گذشته بوده است.

درآمد سایر مدیران گوگل

برای مقایسه، طبق اطلاعات موجود در این پرونده، مدیران دیگر آلفابت ازجمله «پرابهاکار راگاوان»، معاون ارشد بخش دانش و اطلاعات گوگل و «فیلیپ شیندلر»، مدیر بخش بازرگانی آن، حدود 37 میلیون دلار درآمد داشته‌اند. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که این خبر درحالی منتشر شده است که صنعت فناوری و شرکت‌های بزرگی ازجمله آلفابت، متا و مایکروسافت با مشکلاتی زیادی مواجه شده‌اند.

آلفابت، شرکت مالک گوگل، در دی‌ماه سال گذشته از کاهش 12 هزار کارمند خود خبر داد و پیچای در یادداشتی گفت که مسئولیت کامل شرایطی را که منجر به گرفتن چنین تصمیمی شده است، بر عهده می‌گیرد.

پیچای که از سال 2015 مدیرعامل گوگل است، اخیراً در یک گفت‌وگوی تلویزیونی به پیشرفت سریع فناوری هوش مصنوعی واکنش نشان داد و گفت که جامعه هنوز برای آن آمادگی ندارد. او همچنین اشاره کرد که هوش مصنوعی بر تمام محصولات همه شرکت‌ها تأثیر خواهد گذاشت. بااین‌حال، اظهارات او درحالی اعلام شده است که شرکت گوگل اخیراً هوش مصنوعی Bard را به قابلیت کدنویسی مجهز کرد و از ادغام تیم Brain با دیپ‌مایند خبر داد که تصمیم آن برای حضور قدرتمندتر در حوزه هوش مصنوعی را نشان می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی