ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حذف کارت سوخت جایگاه ها
اخبار خودرو

حذف کارت سوخت جایگاه‌ها جدی‌تر می‌شود؛ هر پمپ بنزین یک کارت!

بنابر اظهارات سخنگوی صنف جایگاه‌‌‌‌‌‌داران سوخت، از ابتدای مردادماه هر جایگاه تنها یک کارت سوخت خواهد داشت.

مسئله قیمت بنزین و حذف کارت سوخت جایگاه‌ها، یکی از اخبار مهم مدت اخیر بوده است. تا پیش از این روی هر دستگاه نازل سوخت در جایگاه‌ها، یک کارت مختص به بنزین آزاد وجود داشت. فرد می‌توانست به راحتی و بدون پیچیدگی خاصی، بین استفاده از کارت سوخت جایگاه یا کارت خود تصمیم بگیرد. بااین‌حال از مدتی پیش، کارت سوخت جایگاه‌ها به مرور جمع‌آوری شد تا مالکان خودروها برای سوخت‌گیری به کارت سوخت خودشان متکی شوند. حال بنابر اظهارات سخنگوی صنف جایگاه‌‌‌‌‌‌داران سوخت، از ابتدای مردادماه هر جایگاه تنها یک کارت سوخت خواهد داشت.

حذف کارت سوخت جایگاه‌ها سبب شده است تا میزان استفاده از کارت سوخت شخصی افزایش یابد. به گفته «رضا نواز»، سخنگوی صنف جایگاه‌‌‌‌‌‌داران سوخت، درحال‌حاضر میزان استفاده از کارت سوخت شخصی در مقایسه با مدت قبل 10 برابر شده است. این بخش مربوط به قانون بودجه 1402 می‌شود؛ چرا که بنابر تصمیم دولت، تا شهریورماه امسال بایستی میزان استفاده از کارت سوخت شخصی به 90 درصد برسد. بنابراین تنها 10 درصد از سوخت‌گیری پمپ بنزین‌ها با استفاده از کارت سوخت جایگاه انجام خواهد شد. به گفته سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت، کارت سوخت جایگاه‌ها از این پس تنها برای موارد اضطراری است. درنتیجه مالکان خودروها بایستی با استفاده از کارت سوخت شخصی اقدام به سوخت‌گیری کنند.

حذف کارت سوخت جایگاه‌ها و وقایع پیش روی آن

حذف کارت سوخت جایگاه‌ها و اصرار به استفاده از کارت سوخت شخصی، بار دیگر به خبرهای حوزه افزایش قیمت بنزین دامن زده است. از مدتی پیش نیز طرح جدید سهمیه‌بندی سوخت در ارومیه به‌صورت آزمایشی اجرا شد. بر این اساس هر ماه 60 لیتر بنزین 1500 تومانی و 150 لیتر بنزین 3000 تومانی در کارت سوخت خودروها شارژ می‌شود. سهمیه 60 لیتری قابلیت ذخیره مانند گذشته را دارد، اما سهمیه 3000 تومانی غیرقابل ذخیره‌سازی است. بنابراین این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک، شاهد عرضه بنزین با سه نرخ در جایگاه‌های سوخت باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی