ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حباب فناوری
هوش مصنوعی

مدیرعامل Stability AI: هوش مصنوعی بزرگ‌ترین حباب تاریخ خواهد بود

«عماد مستقی»، مدیرعامل Stability AI، می‌گوید هوش مصنوعی به سرمایه‌گذاری عظیمی نیاز دارد اما می‌تواند به بزرگ‌ترین حباب تاریخ تبدیل شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ تیر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

مدیرعامل شرکت Stability AI که سازنده مدل هوش مصنوعی قدرتمند Stabe Diffusion است، می‌گوید بازار هوش مصنوعی به سرمایه‌گذاری بزرگی در حدود 1 تریلیون دلار نیاز دارد. اما او همچنین پیش‌بینی کرده است که این بازار به بزرگ‌ترین حباب تاریخ تبدیل شود.

به گزارش CNBC، «عماد مستقی»، مدیرعامل Stability AI، چند روز پیش در گفت‌وگو با تحلیلگران بانک UBS گفت: «فکر می‌کنم [هوش مصنوعی] بزرگ‌ترین حباب تاریخ خواهد بود.» او تأکید کرد که این فناوری هنوز در مراحل بسیار ابتدایی خود قرار دارد و آماده ورود گسترده در صنایع مختلف ازجمله صنعت بانک‌داری نیست.

مستقی در ادامه در توصیف این حباب افزود: «من آن را حباب دات AI می‌نامم و باور دارم که این حباب هنوز حتی شروع هم نشده است.» مدیرعامل Stability AI معتقد است که بازار هوش مصنوعی احتمالاً به سرمایه‌گذاری 1 تریلیون دلاری نیاز دارد، چون اهمیت آن به‌عنوان یک فناوری زیرساختی حتی از 5G هم بیشتر است.

عماد مستقی، مدیرعامل Stability AI

عماد مستقی: هوش مصنوعی هنوز آماده پیاده‌سازی در صنایع نیست

این فعال حوزه هوش مصنوعی گفت بانک‌هایی مثل UBS باید این فناوری را بپذیرند چون بازار هوش مصنوعی بسیار عظیم خواهد بود. مستقی اما تأکید کرد که این فناوری هنوز آماده پیاده‌سازی در صنایع بزرگی مثل صنعت خدمات مالی نیست. البته به نظر او همین حالا هم می‌توان ارزش هوش مصنوعی را مشاهده کرد.

عماد مستقی گفت شرکت‌هایی که به‌شکل مناسب از هوش مصنوعی در کسب‌وکارهای خود استفاده نکنند، توسط بازار سهام مجازات خواهند شد. او از اتفاقی که برای گوگل افتاد به‌عنوان یکی از نمونه‌های همین مسئله یاد می‌کند. گوگل تنها یک روز پس از اولین‌باری که از چت‌بات بارد پرده برداشت، با افت 100 میلیارد دلاری ارزش سهام خود مواجه شد.

مستقی معتقد است: «فکر می‌کنم فرصت زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد و خواهید دید که مردم از بهترین تولیدکنندگان تراشه به‌سمت شرکت‌هایی خواهند رفت که به‌شکلی مناسب از این فناوری در بخش‌های مختلف کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند؛ خواهید دید که بازار شرکت‌هایی را جریمه می‌کند که از هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنند.»

مدیرعامل Stability AI می‌گوید این فناوری یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در سال‌های آینده خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی