ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات دانگ فنگ
اخبار خودرو

ربات دانگ فنگ با هدف کمک به مونتاژ خودروها رونمایی شد

ربات دانگ فنگ از قابلیت‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد و برای کمک به مونتاژ خودروها در خط تولید به کار گرفته خواهد شد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

شرکت دانگ فنگ از ربات انسان‌نمای خود رونمایی کرد. ربات دانگ فنگ از قابلیت‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد و برای کمک به مونتاژ خودروها در خط تولید به کار گرفته خواهد شد. البته دانگ فنگ از ربات خود در حال حاضر تنها برای کمک در تولید خودروهای تجاری استفاده می‌کند.

ربات دانگ‌فنگ، والکر S نام دارد. این ربات توسط شرکت چینی Ubtech Technology و به سفارش زیرمجموعه‌های دانگ فنگ ساخته شده است. والکر S قادر به انجام وظایف پیچیده بازرسی، مونتاژ و تدارکات خواهد بود. این ربات می‌تواند مدیریت حمل‌ونقل سنگین را در تاسیسات دانگ‌فنگ برعهده بگیرد. ربات والکر S شکل هوشمندانه‌تر و پیچیده‌تری از تجهیزات مونتاژ خودرو را به نمایش می‌گذارد.

جزئیات بیشتر از ربات دانگ فنگ

زیرمجموعه دانگ‌فنگ لیوژو موتور که در زمینه تولید خودروهای تجاری فعالیت دارد، برنامه تولید ربات والکر S را هدایت می‌کند. این ربات 1.7 متر قد دارد و ویژگی‌های فیزیکی آن مشابه با یک کارگر انسانی است. مسئولیت‌های ربات دانگ فنگ شامل وظایف مختلفی مانند بازرسی کمربند ایمنی، آزمایش قفل درها، ارزیابی کیفیت بدنه، پر کردن مجدد روغن و استفاده از برچسب‌ها می‌شود. علاوه برآن، ربات والکر S این قابلیت را خواهد داشت که در کنار سایر ماشین آلات خودکار برای کنترل سناریوهای پیچیده تر تولید بدون سرنشین فعالیت کند.

ربات انسان‌نمای دانگ‌فنگ به 41 مفصل با کارایی بالا و تعداد زیادی حسگر پیشرفته مجهز شده است. این ترکیب توانایی درک نیرو، قابلیت بینایی و شنوایی را برای ربات ایجاد می‌کند. ربات والکر S به لطف تجهیزات پیشرفته خود می‌تواند محیط اطراف خود را کنترل کند و با افراد و ماشین‌آلات ارتباط برقرار کند.

ربات دانگ فنگ

دانگ‌فنگ برای ربات انسان‌نمای خود از «الگوریتم‌های کنترل فیوژن» پیشرفته استفاده می‌کند. این الگوریتم‌ها به ربات امکان می‌دهد با سیستم مرکزی کارخانه ارتباط برقرار کند و داده‌ها را در زمان واقعی به آن منتقل کند.

در حال حاضر، مشخص نیست که چه تعداد نمونه از واکر اس در تاسیسات تولید استفاده خواهد شد. همچنین مشخص نیست آیا آنها نیروی انسانی را بیکار خواهند کرد یا خیر. شرکت‌های دیگری که قبلاً ربات‌های مشابهی را در کارخانه‌های خودرو مستقر کرده‌اند شامل تسلا و بی‌ام‌و هستند. در سوی دیگر ما شاهد ظهور سگ‌های ربات تخصصی بودیم که برای کارهای مختلف فراتر از تولید خودرو طراحی شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی