ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بوگاتی شیرون
اخبار خودرو

آخرین نسخه بوگاتی شیرون با تزیینات خاص معرفی شد

بوگاتی شیرون نیز مانند ویرون تاکنون نسخه‌های ویژه و تک خیلی زیادی داشته است. اما این شرایط به تازگی به پایان رسیده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۴۵

بوگاتی شیرون نیز مانند ویرون تاکنون نسخه‌های ویژه و تک خیلی زیادی داشته است. اما این شرایط به تازگی به پایان رسید، چون بوگاتی از نسخه نهایی شیرون رونمایی کرده است. این مدل با نام برازندهL'Ultime  (نهایی)، آخرین هایپرخودرویی است که به افتخار راننده موناکویی لوئی شیرون نام‌گذاری و به صورت دست‌ساز در شهر مولشایم مونتاژ شده است.

همچنین بخوانید: بوگاتی شیرون سوپر اسپرت با برچسب قیمت ۳ میلیون یورویی معرفی شد

نگاهی به بوگاتی شیرون شماره 500

در طراحی شیرون شماره ۵۰۰ براساس سوپر اسپورت از مدل اصلی الهام گرفته شده است، چون رنگ آن شبیه خودروی به نمایش گذاشته‌شده در نمایشگاه خودروی ژنو 2016 است. رنگ خاص این مدل ترکیبی از آبی مسابقه‌ای فرانسوی و آبی اقیانوس اطلس است. این طراحی دو-رنگ با نام رویدادها و مکان‌های مهم در طی هشت سال عرضه این خودرو، تزیین شده است.

بوگاتی شیرون

آخرین شیرون با این متن‌ها مزین شده است: اهرا-لسین (جایی که به سرعت 304 مایل در ساعت رسید)، پل ریکارد (جایی که آزمایش شد)، ژنو (جایی که رونمایی شد) و شانتیئی (جایی که بارها به نمایش گذاشته شد). بوگاتی همچنین نام شاتو سنت ژان و دماغه کارناوال را به عنوان مکان‌هایی که مشتریان خاص در آنجا از حداکثر سرعت شیرون لذت بردند، روی این مدل حک کرده است.

عبارت "500" در قسمت زیرین بال عقب و روی چرخ‌ها نوشته شده است. این رقم همچنین جلوتر از چرخ‌های عقب و روی کاور موتور 8 لیتری W-16 چهارتوربو حک شده است. بوگاتی فرصت را غنیمت شمرده و پرچم فرانسه را نیز روی آینه‌های جانبی قرار داده تا به محل تولد شیرون اشاره کند.

بوگاتی شیرون

بوگاتی در مورد اینکه چه کسی نسخه نهایی شیرون را در اختیار دارد، چیزی نمی‌گوید. ممکن است به دلیل وجود نشانگرهای کناری نارنجی، مالک آن شخصی از ایالات متحده باشد. اگرچه این خودرو از نظر فنی آخرین مدل با نشان شیرون است، اما واقعاً پایانی برای دوران شیرون نیست. خودروساز فرانسوی همچنان در حال ساخت رودستر میسترال (99 دستگاه) و بولید مخصوص پیست (40 دستگاه) است که هر دو بر اساس شیرون تولید می‌شوند.

خودروی کاملا جدید بوگاتی در ماه ژوئن با موتور تنفس طبیعی V-16 به نمایش درخواهد آمد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی