ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودروهای برقی
اخبار خودرو

وزیر صمت: زمان استفاده از خودروهای برقی همین امروز است

«عباس علی‌‌آبادی»، وزیر صمت، از زمان تصدی خود بر این وزارتخانه پیگیر عرضه خودروهای برقی و هیبریدی به بازار ایران بوده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۵

«عباس علی‌‌آبادی»، وزیر صمت، از زمان تصدی خود بر این وزارتخانه پیگیر عرضه خودروهای برقی و هیبریدی به بازار ایران بوده است. اکنون او در جریان یک اظهارنظر جدید اعلام کرد که هم‌اکنون زمان استفاده از خودروهای برقی است. او این اظهارات را در همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز اعلام کرد. این همایش در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌خودرو موسوم به ساپکو برگزار می‌شود.

همچنین بخوانید: اولین خودرو برقی مونتاژی ایران معرفی شد؛ اسکای ول et5 با قیمت 2.8 میلیارد تومان

علی‌آبادی در حاشیه این همایش به خبرنگاران گفت: «به هزار و یک دلیل می‌توان ثابت کرد که زمان خودروهای برقی است. قاطعانه به‌عنوان یک معلم می‌گویم الان زمان برقی‌سازی است. البته بی‌شک در آینده با توسعه علم، فناوری‌ها نیز جایگزین می‌شوند و با فناوری و تکنولوژی امروز متفاوت هستند.»

به گفته علی‌آبادی، اکنون فناوری تولید خودروهای برقی در مرحله بلوغ قرار دارد؛ بنابراین می‌توان از فرصت بلوغ این فناوری استفاده کرد و کاستی‌های ناشی از عدم توجه به توسعه این خودروها را جبران نمود.

مزایای استفاده خودروهای برقی از دید وزیر صمت

وزیر صمت خودروهای برقی را بهتر از خودروهای درون‌سوز می‌داند و بر راهکار برقی‌سازی تأکید دارد. او برای این گفته به میزان تلفات اندک انرژی در خودروهای برقی استناد کرد. وزیر صمت اعتقاد دارد که دوره‌های فناوری کوتاه‌مدت است و حداکثر به 20 سال می‌رسد؛ بنابراین ما نیز باید خودمان را به علم روز برسانیم و با آن همراه شویم.

به گفته وزیر صمت، تأمین بنزین برای تمامی جمعیت کشور منطقی نیست. او دراین‌باره گفت: «مگر می‌شود برای تمامی ۸۵ میلیون نفر جمعیت کشور فقط از سوخت فسیلی استفاده کرد؟ بنزین درحال تبدیل‌شدن به یک بن‌بست مطلق است و تأمین منابع آن برای خودرو امکان‌پذیر نیست.»

خودروهای برقی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان در رابطه با موتورها و توربین‌های سوخت هیدروژن گفت: «برای تولید موتورهای هیدروژن، تولید سوخت هیدروژن هنوز تجاری نشده و باید هیدروژن تولید شود که ما بتوانیم موتورهای هیدروژن‌سوز را متعاقب آن تولید کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Kahosseini
  Kahosseini | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو میشه ساپکو؟؟؟؟؟؟
  همایش موتورهای درون‌سوز رو شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو موسوم به ایپکو در محل سالن‌های همایش شرکت ساپکو برگزار می‌کند.

 • goodarz
  goodarz | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  البته اگه مافیای عظیم خودروسازی که الان انحصار واردات رو هم قبضه کرده بزاره که خودرو برقی با قیمت منصفانه وارد بشه

  • rayacoder
   rayacoder | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

   بهتره بگیم اختاپوس‌های خون آشام.

مطالب پیشنهادی