ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استاندارد تعلیقی
خودرو

انجمن خودروسازان به وزارت صمت: هفت استاندارد تعلیقی قابل‌اجرا نیستند!

این 7 استاندارد تعلیقی شامل ویژگی‌های ایمنی پیشرفته هستند که بایستی روی خودروها نصب شوند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

طی چندماه اخیر، خودروسازان درگیر اجرای استانداردهای جدید بودند. نخستین استانداردها مربوط به نصب چراغ روشنایی در روز یا دی‌لایت و همچنین چراغ پوزیشن لایت می‌شد. بااین‌حال استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده بود. این 7 استاندارد تعلیقی، شامل ویژگی‌های ایمنی پیشرفته هستند که بایستی روی خودروها نصب شوند. خودروسازان تا پایان تیرماه 1402 فرصت دارند این استانداردها را روی محصولات خود اعمال کنند.

حال به‌نظر می‌رسد خودروسازان قادر به اجرای دستورات وزارت صمت نیستند. انجمن خودروسازان با ارسال نامه‌ای به «منوچهر منطقی»، معاون وزیر صمت، خواستار فرصت بیشتر برای نصب 7 استاندارد تعلیقی شدند. انجمن خودروسازان در این نامه هشدار داده است درصورت اصرار بر اجرای این استانداردها از پایان تیرماه، بسیاری از خودروها با مشکل توقف تولید روبه‌رو خواهند شد. 70 درصد خودروهای سواری پرتیراژ، 100 درصد وانت‌بارها و 50 درصد خودروهای تجاری در معرض توقف تولید هستند.

7 استاندارد تعلیقی وزارت صمت شامل مواردی همچون نشانگر تعویض دنده،‌ سیستم کنترل پایداری، هشدار انحراف از مسیر، ترمز اضطراری پیشرفته و استحکام کابین هستند. پیش از این نیز برخی خودروهای پرتیراژ و پرفروش بازار همچون پژو 405، سمند، تیبا و تیبا 2 به بهانه استانداردنبودن از خط تولید کنار گذاشته شده بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • rayacoder
    rayacoder | ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

    شما که افزایش قیمت رو خوب و سریع اعمال میکنید! این تغییرات حداقلی رو هم باید زودتر انجام میدادید. هرچند با این تغییرات هم گاری سازی بیش نیستید و 100 سال از خودروسازی مدرن جهانی عقب هستید.

مطالب پیشنهادی