ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
کارآفرینی

فهرست برترین کارفرمایان جهان سال 2023 فوربس منتشر شد؛ سامسونگ در رتبه اول

پس از سامسونگ، نام شرکت‌های دیگری از جمله مایکروسافت، آلفابت و اپل در این فهرست دیده می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

فوربس با همکاری شرکت تحقیقات بازار Statista، هفتمین فهرست سالانه از بهترین کارفرمایان جهان را منتشر کرده است که محیط کاری مثبتی را به کارمندان خود ارائه می‌کنند. سامسونگ برای چهارمین سال متوالی صدر جدول این فهرست را تصاحب کرده است.

در نسخه 2023 فهرست بهترین کارفرمایان جهان فوربس پس از سامسونگ، به‌ترتیب نام مایکروسافت، آلفابت و اپل دیده می‌شود. سامسونگ که یک بار دیگر جایگاه اول این فهرست را تصاحب کرده است، اولین‌بار در سال 2020 و با پیشی‌گرفتن از آلفابت موفق شد تا سلطنتش را آغاز کند و اکنون برای چهار سال پیشتازی خود را حفظ کرده است. آلفابت پیش از این سه سال متوالی در صدر جدول قرار داشت.

فهرست فوربس براساس نظرسنجی انجام‌شده از بیش از 170 هزار کارمند در 50 کشور ایجاد شده است. در این نظرسنجی از شرکت‌کنندگان در مورد مسائلی ازجمله اینکه آیا شرکت خود را به خانواده یا دوستان توصیه می‌کنند سؤال شده است و همچنین از آن‌ها خواسته شده تا کارفرمایان خود را براساس معیارهای مانند استعدادیابی، ارائه گزینه‌های کار از راه دور، مرخصی، تنوع، تعادل بین کار و زندگی و خدمات شرکت ارزیابی کنند.

سامسونگ با بیش از 270 هزار نیروی کار جهانی، یکی از بزرگ‌ترین کارفرماهای جهان محسوب می‌شود و این امر موفقیت غول کره‌ای در زمینه راضی نگه‌داشتن کارکنان خود را نشان می‌دهد.

فهرست بهترین کارفرمایان جهان فوربس برای سال 2023 عمدتاً از شرکت‌های فناوری تشکیل شده است. بااین‌وجود، برخی غول‌های فناوری جایگاه پایینی در آن دارند. به‌عنوان مثال، نام آمازون در رتبه 38 و نام متا در رتبه 98 لیست دیده می‌شود.

چند روز پیش مطالعه دیگری برترین مدیران عامل جهان را لیست کرده بود. در این مطالعه «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا، جایگاه اول را کسب کرده بود و «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، در جایگاه چهارم قرار داشت. «داگ مک‌میلان» مدیرعامل خرده‌فروشی وال‌مارت، و «نیکش آرورا»، مدیرعامل شرکت امنیت سایبری پالو آلتو نتورکس، رتبه‌های دوم و سوم را تصاحب کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی