ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل AMD
مالی و سرمایه گذاری

ثروت مدیرعامل AMD به‌لطف هوش مصنوعی به یک میلیارد دلار رسید

طبق گزارش فوربس، ارزش خالص دارایی‌های سو به‌طور تخمینی 1.1 میلیارد دلار است و او بیست‌وششمین زن یک میلیارد دلاری خودساخته ایالات متحده محسوب می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

براساس گزارش فوربس، با عبور قیمت سهام شرکت AMD از مرز 170 دلار، ثروت «لیزا سو» مدیرعامل آن به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است. سو اکنون بیست‌وششمین زن یک میلیارد دلاری خودساخته ایالات متحده محسوب می‌شود. هرچند هوش مصنوعی باعث شده تا مدیرعامل AMD به یک ثروتمند تبدیل شود، با این حال، او برای رسیدن به رقیب اصلی خود، «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا راه زیادی در پیش دارد.

طبق گزارش فوربس، ارزش خالص دارایی‌های سو به‌طور تخمینی 1.1 میلیارد دلار است که حدود سه چهارم آن (با ارزش کل تقریباً 700 میلیون دلار) را سهام AMD تشکیل می‌دهد.

رشد سهام AMD و ثروت مدیرعامل آن

قیمت سهام AMD از ژانویه تاکنون رشد بسیار زیادی داشته است و ابتدا به بالاترین حد خود در 52 هفته گذشته رسید. سپس رکورد قبلی 164.46 دلاری مربوط به نوامبر 2021 را شکست و در نهایت به 184.92 رسید و طی چند هفته گذشته کمی بالاتر از 170 دلار بوده است.

از آنجایی که سو از سال 2016 حدود 400 میلیون دلار از سهام AMD را فروخته است، دارایی خالص او اکنون (حداقل) 1.1 میلیارد دلار است.

سو سال 2014 مدیرعامل AMD شد، زمانی که شایعه شده بود این شرکت تقریباً ورشکست شده است. او حقوق کمتری نسبت به «روری رید»، مدیرعامل سابق، دریافت می‌کرد و در مقابل، دستمزد خود را در قالب سهام دریافت می‌کرد که تا قبل از سال 2016 حدود 2 تا 4 دلار بوده است.

با توجه به اینکه دستمزد او عمدتاً به عملکرد سهام AMD وابسته است، سو به بالا بردن قیمت سهام آن تشویق می‌شود. سو اساساً به لطف معماری پردازنده Zen، شرکت را متحول کرد که این امر برای AMD کسب درآمد از طریق پردازنده‌ها و سهم بازار بیشتری را به همراه داشت. ارزش بازار AMD اولین بار پس از خرید Xilinx از اینتل پیشی گرفت، که فناوری موردنیاز برای جاه‌طلبی‌های AMD در زمینه هوش مصنوعی را فراهم می‌کند.

AMD
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی