ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
مالی و سرمایه گذاری

ارزش اسپیس ایکس احتمالاً به 175 میلیارد دلار می‌رسد؛ بالاتر از دیزنی و Comcast

دیزنی و Comcast حدود 167 میلیارد دلار ارزش دارند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ آذر ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

به گزارش بلومبرگ، شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک، بحث‌هایی را برای فروش سهام داخلی خود آغاز کرده است که می‌تواند ارزش بازار آن را به نزدیکی 175 میلیارد دلار برساند.

بلومبرگ در گزارش خود به نقل از افراد آشنا به موضوع توضیح می‌دهد که ارزشمندترین استارتاپ ایالات‌متحده هم‌اکنون درحال بررسی یک پیشنهاد مناقصه است. به گفته منابع بلومبرگ، اسپیس ایکس قصد دارد سهام خود را با قیمتی در حدود 95 دلار عرضه کند. بااین‌وجود، شرکت فضایی متعلق به ایلان ماسک از شرکت‌هایی مانند دیزنی و Comcast که هر دو حدود 167 میلیارد دلار ارزش دارند، با‌ارزش‌تر می‌شود.

اسپیس ایکس که سال 2002 توسط ماسک تأسیس شد، روی مریخ تمرکز کرده است و هم‌اکنون یکی از پیشتازان رقابت در حوزه هوافضا محسوب می‌شود. اسپیس ایکس که ارزش آن در ماه ژوئن 150 میلیارد دلار اعلام شده بود، طبق داده‌های شرکت تحلیلی BryceTech، در 9 ماه اول 2023، 69 پرتاب مداری انجام داده است. نزدیک‌ترین رقیب آن، آژانس فضایی چین، در همین بازه زمانی فقط 30 پرتاب انجام داده است.

همچنین اخیراً دومین پرواز آزمایشی راکت قدرتمند استارشیپ این شرکت نیز در ماه نوامبر با شکست مواجه شد، اما نسبت به اولین آزمایش خود نتایج بهتری کسب کرد. استارشیپ قدرتمندترین موشکی است که تاکنون ساخته شده و اسپیس ایکس قصد دارد در مأموریت‌های خود برای انتقال مسافران به مریخ از آن چندین‌بار استفاده کند.

پس از دو سال ضرر، این شرکت در سه‌ماهه اول سال 2023 درآمد 1.5 میلیارد دلاری و سود 55 میلیون دلاری را گزارش کرد. همچنین اسپیس ایکس اخیراً علاوه بر پرتاب اولین ماهواره جاسوسی کره جنوبی، 250اُمین فرود موفق راکت فالکون 9 را نیز ثبت کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی