ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
مالی و سرمایه گذاری

سامسونگ گزارش مالی سه‌ماهه دوم خود را اعلام کرد؛ پایین‌ترین سود در 14 سال گذشته

غول کره‌ای در این دوره زمانی بیشتر از 45 میلیارد دلار درآمد و حدود 459 میلیون دلار سود داشته است.

سامسونگ در سه‌ماهه آوریل تا ژوئن (سه‌ماهه دوم) امسال کمترین سود خود در 14 سال گذشته را به ثبت رسانده و از ادامه رکود بازار تراشه‌های حافظه به‌عنوان دلیلی برای این امر یاد شده است. غول مستقر در کره جنوبی اعلام کرد که در این دوره زمانی، بیشتر از 45 میلیارد دلار درآمد و حدود 459 میلیون دلار سود داشته که این ارقام به‌ترتیب 22.28 و 95.74 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

طبق گزارش درآمد سامسونگ، غول کره‌ای برای دومین سه‌ماهه متوالی کاهش سود قابل‌توجهی را گزارش کرده؛ زیرا سود آن در سه ماهه قبل نیز 96 درصد کاهش یافته بود.

دلیل کاهش سود سامسونگ: عملکرد ضعیف بخش تراشه‌

سامسونگ گزارش کامل درآمد خود را در اواخر این ماه فاش خواهد کرد، بنابراین هنوز جزئیات دقیق آن مشخص نشده است، اما تحلیلگران انتظار دارند که عملکرد ضعیف بخش تراشه‌های این شرکت احتمالاً دلیل کاهش سود آن باشد؛ درست مانند سه‌ماهه قبل. بااین‌وجود، انتظار می‌رود کسب‌و‌کار گوشی‌های هوشمند سامسونگ عملکرد خوبی داشته باشد.

صنعت تراشه‌های حافظه درحال‌حاضر دچار مازاد عرضه شده است که در آن عرضه تراشه‌ها از تقاضا پیشی می‌گیرد و این امر بر سود هر سه سازنده اصلی این بازار، یعنی سامسونگ، SK Hynix و Micron تأثیرگذار بوده است. سامسونگ در طول کنفرانس سه‌ماهه اول خود هشدار داده بود که انتظار دارد این رکود حداقل تا سه‌ماهه دوم ادامه داشته باشد و در طول سال با مشکلاتی مواجه شود.

بااین‌وجود، غول کره‌ای که بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه جهان محسوب می‌شود، همچنین اظهار داشت که بازار تراشه‌های حافظه در بلندمدت با رویکردهایی مانند هوش مصنوعی و محاسبات با عملکرد بالا، چشم‌انداز روشنی دارد.

بازار تراشه‌های حافظه از دیرباز به‌طور چرخه‌ای اجرا می‌شود. به این معنی که پس از دوره‌ای با رشد بالا، با دوره‌ای از رکود همراه است. درآمد سه‌ماهه سوم سامسونگ مشخص خواهد کرد که آیا بازار تراشه‌های حافظه در طول سال بهبود می‌یابد یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی