ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

درآمد تیک‌تاک 2023
مالی و سرمایه گذاری

رشد قابل‌توجه در آستانه ممنوعیت؛ درآمد تیک‌تاک از بازار آمریکا به 16 میلیارد دلار رسید

درآمد بایت‌دنس، مالک تیک‌تاک، در سال گذشته میلادی با جهش 40 درصدی، 120 میلیارد دلار بوده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش می‌دهد که درآمد سال 2023 تیک‌تاک در ایالات‌متحده به رقم بی‌سابقه‌ 16 میلیارد دلار رسیده است. درآمد شرکت مالک تیک‌تاک، بایت‌دنس نیز در سال گذشته میلادی با جهش 40 درصدی، 120 میلیارد دلار بوده است؛ این خبر درحالی منتشر می‌شود که لایحه جدید قانون‌گذاران آمریکایی ممکن است این اپ محبوب را در ایالات‌متحده ممنوع کند.

براساس گزارش فایننشال تایمز، بایت‌دنس در مسیری قرار دارد که احتمالاً درآمد آن از متا، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت شبکه‌های اجتماعی در جهان، بیشتر خواهد شد. در سال 2023 بایت‌دنس 120 میلیارد دلار درآمد به‌دست آورد که حدود 40 درصد نسبت به سال 2022 افزایش داشت. برای مقایسه، درآمد شرکت متا در سال گذشته میلادی 135 میلیارد دلار بود. رشد درآمد بایت‌دنس به‌علت استقبال زیاد از تیک‌تاک است؛ اگرچه بایت‌دنس بیشتر درآمد خود را از چین و اپ‌های بومی به‌دست می‌آورد.

افزایش درآمد تیک‌تاک در سال 2023

با توجه به افزایش بی‌سابقه درآمد تیک‌تاک در سال گذشته میلادی، به‌نظر می‌رسد که این اپ تا 150 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شود. از سویی، با ترس از نفوذ دولت چین به این اپلیکیشن محبوب، مجلس نمایندگان آمریکا با 352 رأی موافق در برابر 65 رأی مخالف، لایحه‌ای تصویب کرد که به این شرکت چینی 6 ماه فرصت می‌دهد تا تیک‌تاک را به یک شرکت آمریکایی بفروشد، در غیر این صورت، این اپ در آمریکا ممنوع خواهد شد. این لایحه اکنون باید به سنا برود.

ازدست‌دادن بازار ایالات‌متحده می‌تواند عواقب سنگینی برای تیک‌تاک در سطح جهانی داشته باشد؛ چرا که با خروج اینفلوئنسرها و افراد مشهور آمریکایی، جذابیت این اپ بسیار کمتر خواهد شد. بااین‌حال، بایت‌دنس و دولت چین با هرگونه اقدام برای فروش اجباری تیک‌تاک مخالف هستند.

از سوی دیگر، برخی افراد در آمریکا علاقه‌مند به خرید این اپلیکیشن هستند. «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌‎داری سابق آمریکا، درحال تشکیل یک گروه سرمایه‌گذار برای خرید تیک‌تاک است. همچنین «بابی کوتیک»، مدیرعامل سابق اکتیویژن بلیزارد، ظاهراً علاقه‌مند به خرید این اپلیکیشن است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی