ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تیک تاک
مالی و سرمایه گذاری

وزیر خزانه‌‎داری سابق آمریکا درحال تشکیل گروهی برای خرید تیک تاک است

تیک تاک حدود 6 ماه فرصت دارد تا دارایی‌های خود در ایالات متحده را واگذار کند یا با ممنوعیت مواجه شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

«استیون منوچین»، سیاستمدار و وزیر خزانه‌‎داری سابق آمریکا، به CNBC گفته که درحال تشکیل یک گروه سرمایه‌گذار برای خرید تیک تاک است.

وزیر خزانه‌‎داری سابق آمریکا درحالی چنین خبری را اعلام کرده است که یک روز قبل لایحه‌ای توسط مجلس نمایندگان ایالات‌متحده تصویب شد که به مالک چینی تیک‌تاک، یعنی ByteDance حدود شش ماه فرصت می‌دهد تا دارایی‌های آن را در ایالات‌متحده واگذار کند یا با ممنوعیت کلی آن روبه‌رو شود. بااین‌وجود، استورهای برنامه مانند اپ استور پل و گوگل پلی از نظر قانونی نمی‌توانند تیک تاک را به کاربران ارائه کنند یا به برنامه‌های تحت کنترل ByteDance سرویس میزبانی وب ارائه کنند.

تیک تاک با انتقاد از این لایحه، اخیراً از کاربران خواسته بود تا مخالفت خود نسبت به ممنوعیت این شبکه اجتماعی را نشان دهند.

براساس گزارش گاردین، منوچین می‌گوید:

«فکر می‌کنم این لایحه باید تصویب شود و فکر کنم [تیک تاک] باید فروخته شود. تیک تاک یک کسب‌و‌کار فوق‌العاده است و من قصد دارم گروهی را برای خرید آن تشکیل دهم.»

بحث‌های مربوط به ممنوعیت تیک‌تاک در ایالات‌متحده از سال‌ها قبل به‌دلیل ترس از جمع‌آوری داده‌های حساس کاربران آمریکایی (که تیک تاک بارها آن را رده کرده) ایجاد شده است. ابتدا دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2020 برای تحریم آن تلاش کرد که البته در این مسیر موفق نشد.

مدیرعامل تیک تاک نیز اخیراً گفته است که این شرکت از حقوق قانونی خود برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده خواهد کرد. او در یک پیام ویدیویی هشدار داد که این لایحه تهدیدی برای حفظ قدرت پلتفرم‌های بزرگ محسوب می‌شود و درعین‌حال مشاغل بسیاری از آمریکایی‌ها را به خطر می‌اندازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی