ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
استراتژی رشد

ایلان ماسک منظور خود از جمله «به جهنم بروید!» را به مدیران صنعت تبلیغات توضیح می‌دهد

ماسک در این کنفرانس درباره نظر سال گذشته خود مبنی بر اینکه «تبلیغ‌کنندگان به جهنم بروند» توضیح داد و درباره تمرکز ایکس روی آزادی‌بیان گفت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

ایلان ماسک سال گذشته در جریان یک رویداد خطاب به تبلیغ‌کنندگانی که خرید تبلیغ در ایکس را لغو کرده بودند، گفت بود که «به جهنم بروند!» حالا این میلیاردر با حضور در یک کنفرانس، بیشتر درباره نظر خود شفاف‌سازی کرده است و همچنین تلاش کرده تا رابطه اغلب تیره خود با تبلیغ‌کنندگان را به‌نوعی اصلاح کند.

ایلان ماسک روز چهارشنبه با حضور در کنفرانس Cannes Lions فرانسه، تلاش کرد تا رابطه اغلب تیره خود با صنعت تبلیغات و تبلیغ‌کنندگان را بازیابی کند.

به گزارش بلومبرگ، ماسک در جریان این کنفرانس با «مارک رید»، مدیر اجرایی یکی از بزرگ‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی صحبت کرد. مصاحبه این دو با پرداختن به خشم ماسک علیه صنعت تبلیغات در سال گذشته آغاز شد. در آن زمان ماسک خطاب به شرکت‌هایی که تبلیغات در ایکس را متوقف کرده بودند، گفته بود «به جهنم بروید!»

توضیحات ایلان ماسک درباره حمله سال قبل به تبلیغ‌کنندگان

در جریان این کنفرانس یک هفته‌ای که تاثیرگذارترین مدیران صنعت تبلیغات در آن حضور دارند، از ماسک پرسیده شد:

«ماه نوامبر گذشته، شما پیغامی برای ما داشتید و گفتید که به جهنم برویم! از گفتن این حرف چه منظوری داشتید؟»

ماسک در پاسخ می‌گوید به زیرمجموعه‌ای از تبلیغ‌کنندگان اشاره داشته است که برای محدودکردن آزادی بیان تلاش می‌کنند، در حالی که این شرکت (ایکس) پیشرفت کرده و به مکانی امن‌تر برای برندها تبدیل شده است. ماجرا به چند ماه ابتدایی تصاحب توییتر سابق توسط ایلان ماسک مربوط می‌شود و در آن زمان برخی از تبلیغ‌کنندگان بزرگ این پلتفرم از جمله اپل، دیزنی و آی‌بی‌ام خرید تبلیغات در ایکس را متوقف کردند.

ماسک در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید:

«تبلیغ‌کنندگان این حق را دارند که برند خود را در کنار محتوایی که فکر می‌کنند با برندهایشان سازگار است نمایش دهند.»

این میلیاردر از زمان تصاحب ایکس، برخی از محدودیت‌های محتوای آن را کاهش داده و از بازگشت بسیاری از حساب‌های ممنوعه از جمله «دونالد ترامپ» استقبال کرده است، دو موردی که باعث ناراحتی برخی تبلیغ‌کنندگان شده بود. رفتار خود ماسک نیز مشکل ساز بوده است، چرا که او بارها از این پلتفرم برای انتشار تئوری‌های توطئه و تقویت دیدگاه‌های افراطی به بیش از 187 میلیون دنبال‌کننده‌اش استفاده کرده است.

در همین رابطه، ایکس در ماه نوامبر از گروه ناظر بر رسانه Media Matters شکایت کرد و آن را به تلاش برای دورکردن تبلیغ‌کنندگان از این شبکه اجتماعی متهم کرد. ظاهراً این نهاد در گزارشی فاش‌ کرده بوده که تبلیغات اپل و اوراکل در کنار محتوای مربوط به نازی‌ها نمایش داده می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | 3 هفته قبل

    مدیا مترز فقط یک مورد تونسته بود ارائه بده از کنار هم قرار گرفتن تبلیغات و تبلیغ نازی ها و بیشتر بخاطر آزادی که ایلان ماسک به کاربران ایکس ارائه کرده دلخور هستش

مطالب پیشنهادی