ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سلامتی
سلامت

پنج منطقه در دنیا که سالم‌ترین افراد جهان در آن زندگی می‌کنند

افراد به‌طور معمول در این مناطق بالای ۱۰۰ سال عمر می‌کنند.

آرزو مصطفوی
نوشته شده توسط آرزو مصطفوی | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ | ۲۲:۰۰

نویسنده این مقاله «دن بوتنر» بیش از یک دهه برای شناسایی مناطقی در دنیا که افراد در آن بیشترین طول عمر را دارند و سالم‌ترین افراد جهان هستند، تلاش کرد. او در این مطالعه مناطقی را شناسایی کرد که افراد به‌طور معمول در آنجا نه‌تنها بالای ۱۰۰ سال عمر می‌کنند، بلکه بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت و سرطان در میان آن‌ها کمتر است.

یافته‌های او کمک می‌کند تا با پیروی از سبک زندگی این افراد، گام‌هایی برای سلامتی بیشتر و طول عمر برداریم. در زیر لیست این مناطق آورده شده است.

ایکاریا، یونان در رتبه یک سالم‌ترین افراد جهان

سالم‌ترین افراد جهان

این جزیره در هشت مایلی سواحل ترکیه در دریای اژه دارای کم‌ترین میزان مرگ‌ومیر در دوره میانسالی و آلزایمر است. تحقیقات نشان داده است علت این امر، رژیم غذایی مدیترانه‌ای سنتی است که سرشار از سبزیجات و چربی‌های سالم است. در این رژیم میزان کمتری لبنیات و محصولات گوشتی مصرف می‌شود.

اوکیناوا، ژاپن

سالم‌ترین افراد جهان

بزرگ‌ترین جزیره در مجمع‌الجزایر نیمه‌گرمسیری تحت کنترل ژاپن، اوکیناوا است که در آن زنان بیشترین طول عمر را دارند. مواد غذایی آن‌ها شامل سیب‌زمینی، زردچوبه، نوعی خربزه تلخ، سویا و ماگورت است. آن‌ها باور دارند این رژیم غذایی به طول عمرشان کمک کرده است.

اوگلیاسترا، ساردینیا

رژیم غذایی

این روستا در ارتفاعات کوهستانی ایتالیا قرار دارد و مردان آن مسن‌ترین مردان جهان هستند. جمعیت این روستا از رژیم غذایی کم‌پروتیٔین استفاده می‌کنند که با دیابت کمتر، سرطان و مرگ افراد زیر ۶۵ سال مرتبط است.

لوما لیندا، کالیفرنیا

کالیفرنیا

در این شهر کوچک بیشتر افراد مذهبی هستند و با پیروی از رژیم غذایی کتاب مقدس که شامل غلات، میوه‌ها و آجیل و سبزیجات است، توانسته‌اند زندگی سالمی را در پیش بگیرند. آن‌ها به‌صورت میانگین ۱۰ سال بیشتر از سایر آمریکایی‌ها عمر می‌کنند.

شبه‌جزیره نیکویا، کاستاریکا در رتبه پنجم سالم‌ترین افراد جهان

سالم‌ترین افراد جهان

در این منطقه از آمریکای مرکزی، ساکنان کم‌ترین میزان مرگ‌ومیر میانسالی در جهان را تجربه می‌کنند. آن‌ها همچنین رکورد دومین مرد صدساله جهان را در اختیار دارند. راز طول عمر این افراد عادت به فعالیت بدنی منظم است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی