ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

جوابیه آپ در موضوع ممنوعیت فروش بلیت پرواز: هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری نداشتیم

شرکت آسان‌پرداخت به اعلام خبر ممنوعیت بلیت پرواز به‌دلیل گران‌فروشی، واکنش نشان داده است.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۱۹

آپ در واکنش به اعلام ممنوعیت فروش بلیت پرواز به‌دلیل گران‌فروشی، اعلام کرده است که طی قرارداد همکاری با شرکت معتبر دارای مجوز فروش انواع بلیت و خدمات گردشگری در سوپراپلیکیشن آپ، اقدام به ارائه سرویس گردشگری به کاربران میلیونی خود کرده و در قیمت‌گذاری‌ها و صدور و ابطال بلیت‌ها نقشی ندارد.

روز گذشته، براساس گفته رئیس سازمان هواپیمایی و اطلاعیه ارائه‌شده توسط معاون دادستان، شرکت‌های «موج زمزم»، «چارتر ۷۲۴» و تمامی زیرمجموعه‌های آن و همچنین «گروه نرم‌افزاری آپ» به‌دلیل گران‌فروشی بلیت‌های هواپیما، از هرگونه واگذاری و فروش بلیت تا اطلاع ثانوی منع شدند.

«محمد محمدی‌بخش»، رئیس سازمان هواپیمایی، اظهار داشت تا مشخص‌شدن قانون نهایی برای نحوه قیمت‌گذاری بلیت هواپیما، ایرلاین‌ها موظف هستند که مطابق گذشته، بلیت‌ها را در بازار عرضه کنند و اگر ایرلاینی دچار تخلف شود، مجوز آن باطل شده و به مراجع رسیدگی ارجاع داده می‌شود.

سوپراپلیکیشن آپ در واکنش به این ممنوعیت اعلام کرد که هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری بلیت پروازهای داخلی و خارجی نداشته و موضوع گران‌فروشی بلیت که در مصاحبه مذکور مطرح شده است، بر عهده آپ نیست. متن جوابیه این شرکت به شرح زیر است:

جوابیه آپ در موضوع ممنوعیت فروش بلیت پرواز در این سوپراپلیکیشن

«درپی مصاحبه منتشرشده در تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۲ از سوی ریاست محترم سازمان هواپیمایی کشور در بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، به اطلاع می‌رساند سوپراپلیکیشن آپ هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری بلیت پروازهای داخلی و خارجی نداشته و موضوع گران‌فروشی بلیت که در مصاحبه مذکور مطرح شده است، بر عهده آپ نیست.

سوپراپلیکیشن آپ به‌عنوان یک سکو برای توسعه و افزایش فروش بیش از ۲۰ کسب‌وکار داخلی، طی قرارداد همکاری با شرکت معتبر دارای مجوز فروش انواع بلیت و خدمات گردشگری در سوپراپلیکیشن آپ، اقدام به ارائه سرویس گردشگری به کاربران میلیونی خود کرده و در قیمت‌گذاری‌ها و صدور و ابطال بلیت‌ها نقشی ندارد.

این شرکت نیز براساس سیاست‌های قیمت‌گذاری بلیت‌ها که توسط ایرلاین‌ها و شرکت‌های چارتری انجام می‌شود اقدام به فروش بلیت پرواز می‌کند؛ بنابراین زمانی‌ که موضوع گران‌فروشی مطرح می‌شود، از آنجایی که هر ایرلاین و شرکت چارتری می‌تواند قیمت خاص خود را برای بلیت پرواز تعیین کند، پس همواره تمام قیمت‌گذاری‌ها توسط آن‌ها انجام گرفته و بلیت‌های پرواز با این قیمت‌ها به کاربران فروخته می‌شود.

به همین جهت هرگونه تغییر در قیمت‌ها از سمت سوپراپلیکیشن آپ بدون معنا بوده و اتهام گران‌فروشی خلاف واقعیت است.

سوپراپلیکیشن آپ با ارائه بیش از ۱۰۰ سرویس در حوزه‌های مختلف به‌صورت برخط، همواره در مسیر آسان‌بودن دسترسی کاربران به انواع خدمات موردنیازشان در قالب یک سوپراپلیکیشن واحد و متمرکز حرکت کرده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی