ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

«ازکی» و کاربرانش یک میلیارد تومان به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند

این کمک نقدی برای بازسازی واحدهای مسکونی خوی از طریق خیریه نیکان، استفاده خواهد شد.

در دیجیاتو ثبت‌نام کنید

جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.

عضویت در دیجیاتو

شرکت ازکی با همراهی کاربران خود، بیش از یک میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌ زدگان خوی جمع‌آوری کرد. قرار است این مبلغ از طریق خیریه «نیکان» برای بازسازی واحدهای مسکونی که در زلزله خوی به طور کامل تخریب شده بودند، استفاده شود.

در اطلاع‌ رسانی قبلی ازکی عنوان شده بود به میزان مبلغی که کاربران ازکی به لزلزله‌زدگان خوی کمک کنند، ازکی نیز به همان اندازه کمک خواهد کرد.

این کمپین خیریه در طی دو ماه (اسفند و فروردین) انجام شد که 21هزار و 505 نفر از کاربران ازکی به مردم زلزله‌زده خوی کمک کردند. میزان مبلغ جمع شده از سوی کاربران، 585 میلیون و 650 هزار تومان است. شرکت ازکی دات کام نیز به همان میزان کمک شده از سوی کاربرانش یعنی 585 میلیون و 650 هزار تومان، کمک خواهد کرد و آن را به خیریه نیکان پرداخت می‌کند.

بنابراین، مبلغ نهایی پرداخت شده از سوی شرکت ازکی یک میلیارد و 171 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

ازکی خوی

نحوه هزینه مبالغ جمع‌آوری شده

همانطور که گفته شد، قرار است مبالغ جمع‌آوری شده توسط ازکی به خیریه نیکان داده شود. خیریه نیکان نیز قرار است با همکاری سازمان‌های مردم نهاد خوی اقدام به بازسازی حدود 200 واحد مسکونی کند.

نحوه نیازسنجی واحدهای واجد شرایط برای بازسازی نیز به این صورت است که خیریه نیکان با کمک «انجمن خیرین مسکن ساز خوی» اقدام به شناسایی واحدهای تخریب شده کرده است. برای انتخاب این 200 واحد مسکونی، معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از اینکه اولویت با افرادی است که قبلاً برای بازسازی واحد مسکونی خود از نهاد و یا شخص دیگری کمک نگرفته باشند، درصد تخریب واحد مسکونی بالا باشد و….

با توجه به معیارهای مورد نظر خیریه نیکان، 200 واحد مسکونی در روستاهای اطراف خوی که در شعاع ده کیلومتری این شهر قرار گرفته‌اند، شناسایی شده و عملیات بازسازی آن‌ها تا زمستان 1402 به پایان خواهد رسید.

جزئیات کمک‌های کاربران ازکی

طبق اعلام قبلی، کاربران ازکی پس از انتخاب بیمه شخص ثالث مورد نظر خود و پیش از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، می‌توانستد با انتخاب گزینه «به نسخه چاپی نیاز ندارم» و سپس گزینه «کمک به زلزله‌زدگان خوی»، مبلغ 30 هزار تومان به زلزله‌زدگان خوی کمک کنند.

جزییات کمک کاربران ازکی به شرح زیر است:

18 هزار و120 نفر از خریداران بیمه شخص ثالث به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند.
تعداد کاربرانی که در دسته بیمه مسافرتی به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند، دو هزار و 380 نفر بودند.
هزار و پنج نفر از خریداران بیمه موتور سیکلت نیز به زلزله‌زدگان خوی کمک کردند.

بنابراین در مجموع، 21505 نفر از کاربران ازکی به مردم زلزله‌زده خوی کمک کردند که در نهایت بیش از یک میلیارد تومان از طریق خیریه نیکان به مردم زلزله زده خوی کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی