ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

وزیر ارتباطات: اینترنت در روزهای کنکور قطع نخواهد شد

به گفته زارع‌پور، عدم قطع اینترنت به هنگام برگزاری کنکور سراسری، دستور رئیس‌جمهور است.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

وزیر ارتباطات بار دیگر بر عدم قطع اینترنت به هنگام برگزاری کنکور تأکید کرد. به گفته زارع‌پور، این موضوع دستوری است که از سوی رئیس‌جمهور صادر شده.

با توجه به نزدیکی برگزاری دور دوم کنکور سراسری، نگرانی‌ها نسبت به قطع چندساعته اینترنت و اختلال در زندگی مردم افزایش یافته است. در همین راستا، «عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهوری درباره عدم قطعی اینترنت در ایام کنکور، گفت:

«آقای رئیس‌جمهور در جلسه یکشنبه هیئت دولت به سلامت آزمون کنکور اشاره کردند و آن را مهم دانستند، ولی تأکید کردند که اینترنت قطع نخواهد شد. این دستوری است که رئیس‌جمهور داده.»

وی تأکید کرد که مطابق این دستور عمل خواهد شد و اینترنت به هنگام برگزاری کنکور قطع نمی‌شود.

این درحالی است که پیش از برگزاری کنکور سراسری در دی‌ماه سال 1401، زارع‌پور بارها مخالفت خود با قطع اینترنت را اعلام کرده بود؛ بااین‌وجود این موضوع اتفاق افتاد و مردم و کسب‌وکارها را برای ساعاتی به دردسر انداخت.

دی‌ماه سال 1401 و در دو روزی که نوبت اول کنکور سراسری برگزار شد، اینترنت همراه نقاط نزدیک به حوزه‌های امتحانی به درخواست وزارت علوم و با دستور شورای امنیت کشور برای ساعاتی قطع شد.

مشاهدات دیجیاتو نشان داد اینترنت در بسیاری از نقاط شهرهای بزرگ قطع شده بود و کاربران حتی برای خرید از فروشگاه‌ها توسط دستگاه‌های پوز مشکل داشتند. تاکسی‌های اینترنتی و دیگر خدمات آنلاین نیز تقریباً از کار افتادند و میلیون‌ها کاربر با مشکلات متعددی مواجه شدند.

البته با وجود قطعی چند‌ساعته اینترنت، سؤالات کنکور تجربی دقایقی پس از شروع آن، در فضای مجازی منتشر شد؛ بنابراین عملاً قطعی اینترنت بی‌فایده به‌نظر می‌رسد.

پس از این اتفاق، وزیر ارتباطات بابت مشکلات پیش‌آمده برای مردم در پی قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور، عذرخواهی کرد. به گفته زارع‌پور، این آخرین‌باری بود که اینترنت برای کنکور قطع شد: «این مسئله به مسئولان مربوطه گفته شده است تا برای کنکور تیرماه 1402 باید چاره دیگری بیندیشند و از راهکارهای مناسب‌تری استفاده کنند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی